شنبه / ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ / ۱۷:۳۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۷۷۸۱
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار بر ارتقاء شاخص های جامعه عشایری استان

(شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷) ۱۷:۳۱

 

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شاخص های جامعه عشایری استان در برخی حوزه ها پایین و  ضعیف است، تلاش و برنامه ریزی برای ارتقاء متوازن شاخص های جامعه عشایری را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری، سیددانیال محبی استاندار، ظهر امروز در شورای عشایری استان که در منطقه عشایری شورُک بخش مرکزی زاهدان برگزار شد؛ إظهار داشت: در قانون ششم توسعه برای رفع مشکلات جامعه ی عشایری مواردی دیده شده است تا با تامین منابع  مورد نیاز، شاخص های توسعه ای جامعه عشایری ارتقاء یابد.

وی همچنین با اشاره به سفر وزیر کشور به استان ادامه داد: در این سفر ١٠١ مصوبه در قالب تفاهنامه از سوی رییس دفتر رییس جمهور به ١٨ وزارتخانه ابلاغ شده است که بخش قابل توجهی از این مصوبات مربوط به رفع مشکلات کشاورزان، دامداران و عشایر است که بر اثر خشکسالی دچار   خسارت شده اند.

استاندار تصریح کرد: بخشی از اعتبارات استانی در جهت حل مشکلات جامعه عشایری در مدت سه سال هدف گذاری شده است.

محبی گفت: با پیگیری های به عمل آمده ١٢٠٠ تانکر برای آبرسانی به روستاها و مناطق عشایری تامین شده است که بخشی از مشکلات آنان  در زمینه تامین آب شرب بهداشتی برای کوتاه مدت رفع خواهد شد.

در این جلسه طوقی مدیرکل امور عشایری استان هم خواستار برق دار نمودن چاه های آب، پوشش کامل بیمه ای عشایر، پوشش آنتن دهی تلفن همراه و احداث و بهسازی مسیرهای دسترسی عشایر به محورهای مواصلاتی را خواستار شد.

گفتنی است در این جلسه با دستور استاندار مقرر شد مسیر دسترسی منطقه عشایری شورُک توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بهسازی شود.

منطقه عشایری شورُک از توابع بخش مرکزی شهرستان زاهدان در جنوب شهر زاهدان واقع شده است.

تعداد بازدید : ۳۴۷
(شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷) ۱۷:۳۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید