سه شنبه / ۱۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۴۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۷۶۹۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندارسیستان و بلوچستان:

کیفیت کالاهای تولیدی نقش به سزایی در سهم بازار دارد

(سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷) ۱۶:۴۳

 

 

سید " دانیال محبی"  در بازدید از شهرک صنعتی زاهدان میرجاوه اظهار داشت: امروزه مدیران واحد های تولیدی باید  در جهت افزایش اعتبار برند وارتقاء جایگاه اجتماعی، خود را به درستی به مشتریان معرفی کنند و این امر جز درسایه ارائه کالای مرغوب و خدمات رضایت بخش میسر نخواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: یکی ازمهم ‌ترین پیش ‌نیازهایی که موجب توسعه صنعتی کشورها و بقا ودوام حضور بنگاههای اقتصادی شده و رقابت ‌پذیری را در بازار جهانی تضمین می‌کند، کیفیت کالاهای تولیدی است.

محبی ادامه داد:  مهم‌ترین دلیلی که باعث عدم حضور بسیاری از شرکت های صنعتی و کشورها به بازار جهانی شده و رقابت آنها دراین بازارها میسر نشده، فقدان ویژگی‌های کیفی در محصولات تولیدی شان بوده است.

استاندار تاکید کرد:  با گسترش تجارت جهانی، تغییرات سریع در الگوی مصرف و تقاضا، انقلاب در فناوری اطلاعات و نیز افزایش در تعداد و کیفیت رقبای محلی و بین المللی در دودهه اخیر مفهوم رقابت پذیری از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.

وی یادآور شد: علاوه بر کیفیت کالای تولید شده ، کیفیت خدمات پس از تولید واحد های تولیدی به مشتریان ار اهمیت ویژه ای برخوردار است و سببب وفاداری مشتری به آن برند خاص می شود.

محبی گفت: تاثیر کیفیت در محصولات صنعتی بسیار گسترده است اما مهمترین اثرات کیفیت در تولید محصولات صنعتی را می توان افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها ، افزایش سهم بازار ، امکان صادرات ، کسب شهرت و اعتبار برای شرکت تولید کننده ، افزایش اعتبار سایر صنایع وابسته به آن صنعت ، تقبل پرداخت قیمت محصول از سوی مشتری در ازای کیفیت بیشتر ، افزایش عزت نفس و احترام کارکنان شرکت ، افزایش درآمد و حقوق کارکنان شرکت ، رضایتمندی و آرامش خاطر تولید کننده دانست.

وی یادآور شد: در کنار کیفیت، حفظ قیمت با افزایش میزان  تولید نیز باید مد نظر تولید کنندگان جهت رقابت در بازار فعلی قرار گیرد.

استاندار خاطر نشان کرد: در این میان مدیریت واحد های تولیدی با توجه به اهداف گذاری هایی که برای واحد خود انجام می دهند و چشم اندازهایی که تعریف می کنند و همچنین برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدتی که برای حصول به اهداف خود مدون می کنند از نقش به سزایی برخوردار هستند.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: واحد تولیدی وش نگار تا پایان سال بهره برداری می شود.

"حسینعلی سارانی " در این بازدید اظهار داشت : هم اکنون پیشرفت فیزیکی این واحد از میزان چشمگیری برخوردار است و می توان آن را 70 درصد تخمین زد.

گفتنی است؛ استاندار سیستان و بلوچستان به همراه تنی چند از مدیران دستگاههای اجرایی از شهرک صنعتی زاهدان میر جاوه و واحد های تولیدی هامون سازه،ناجی پوشش،آریا شیمی ،هامون بافت کویر،زر سیستان،رادفرمان و کاشی وشنگار بازدید کردند و از نزدیک با این واحد ها و مشکلات آنان آشنا شده و راهنمایی های لازم را در خصوص مرتفع شدن مشکلات آنان توسط ایشان ارایه شد.


تعداد بازدید : ۴۶۴
(سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷) ۱۶:۴۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید