یکشنبه / ۱۷ تیر ۱۳۹۷ / ۲۱:۲۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۷۶۹۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
وزیر کشور در دیدار با معتمدین:

طرح توسعه استان سیستان و بلوچستان تا ٢ ماه آینده نهایى مى شود/ پیگیرى دولت براى ایجاد منطقه آزاد در استان

(یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷) ۲۱:۲۵
 
 
 
 عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در دیدار عمومی با نخبگان و فرهیختگان و معتمدین شهرستان زهک در سخنانی اظهار داشت: شهرستان زهک به عنوان یکى از شهرستان هاى الگو و نمونه در کشور براى توسعه عمرانی و اجتماعی انتخاب شده است.
 
وی در ادامه افزود: چندى پیش خدمت رهبر معظم انقلاب در گزارشات خود اعلام کردیم که سه استان خاص از نظر امنیتی و اقتصادی و توسعه ای وجود دارد که ایشان تأکید فرمودند باید به این استان‌ها توجه ویژه ای شود.
 
وزیر کشور ادامه داد: بر همین اساس تهیه طرح توسعه ۳ استان خوزستان و کردستان و سیستان و بلوچستان در دستور کار قرار گرفت که تاکنون طرح توسعه دو استان خوزستان و کردستان نهایی شده و به نظر می رسد تا دو ماه های آینده طرح توسعه استان سیستان و بلوچستان نهایی شود.
 
رحمانی فضلی از تدابیر ویژه دولت برای حمایت از سرمایه گذاران در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: دولت به جد از سرمایه‌گذاران استان سیستان و بلوچستان حمایت مى کند به طوری که اگر سرمایه ای از نظر امنیتی در این منطقه آسیب ببیند از نظر دولت بیمه است و دولت هزینه آن را پرداخت مى کند. همچنین طبق مصوبه اى دولت ٥٠ درصد سود تسهیلات را در مناطق مرزى تضمین کرده است.
 
وی با بیان اینکه راه توسعه کشور واگذارى اختیارات و استفاده از پتانسیل و ظرفیت مردم است، تصریح کرد: در این دولت تاکنون ۱۲۷ اختیار به استانها و استانداران داده شده و همچنین اختیارات بیشتری هم در آینده به استان ها واگذار خواهیم کرد که پیشنهاد آن را به دولت داده ایم.
 
وزیر کشور با بیان اینکه دولت ایجاد منطقه آزاد در استان سیستان و بلوچستان را پیگیری مى کند، گفت: سازمان برنامه و بودجه و استانداری طرح توسعه مشخصی برای شهرستان زهک و دیگر شهرستان‌ها با مشارکت مردم تهیه کنند.
تعداد بازدید : ۵۲۰
(یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷) ۲۱:۲۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید