دوشنبه / ۱۸ تیر ۱۳۹۷ / ۱۸:۲۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۷۶۹۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
وزیر کشور در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان:

دولت ۵۰ درصد سود تسهیلات در مناطق مرزی را تضمین مى کند

(دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷) ۱۸:۲۰
 
 دولت ۵۰ درصد سود تسهیلات در مناطق مرزی را تضمین مى کند/ دستور رییس جمهور براى تعیین تکلیف واحدهاى تولیدى تملیک شده توسط بانکها/ باید اختیارات بیشتری در حوزه اقتصادی به مدیران داده شود
 عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان سیستان و بلوچستان که در شهرستان زابل برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: مصوبات این جلسه را همراه با جدول زمانبندی تعیین شده برای دریافت دستورات رئیس جمهور جهت اجرا به ایشان ارائه می‌کنیم تا پس از دستور ایشان دستگاه‌ها وظایفی که بر عهده ایشان قرار دارد را انجام دهند.
 
وی با بیان اینکه مردم متدین و مومن ایران اسلامى همواره یاور و همراه انقلاب و نظام بوده و هستند افزود: مردم اکنون که با مشکلاتی ناشی از مسائل طبیعی یعنی خشکسالی در منطقه سیستان دست و پنجه نرم می‌کنند که در این میان دستگاه مکلفند آن مسائلی که مربوط به حوزه خودشان می شود را در اسرع وقت رسیدگی کرده و رفع کنند.
 
وزیر کشور با تاکید بر اینکه بسیاری از تصمیمات در سطح شهرستان و استان قابل اخذ است تا مشکلات رفع شود، گفت: اعتبارات مربوط به طرح اشتغالزایی روستایی آماده است و استانها و شهرستان ها باید با ارائه طرح‌های مناسب اشتغالزایی این منابع را جذب کنند.
 
رحمانی فضلی با انتقاد از عملکرد برخی از مدیران تاکید کرد: اگر کامل وقت بگذاریم و به مردم علاقه نشان دهیم بیش از ۶۰ درصد مسائل در سطح شهرستان و استان قابل حل است.
 
وی یادوآور شد: بر اساس مصوبه دولت هر که در مناطق مرزی سرمایه‌گذاری کند اگر در صورت ناامنی آسیب ببیند دولت هزینه آن را پرداخت می‌کند همچنین دولت ۵۰ درصد سود تسهیلات را در مناطق مرزی تضمین کرده است بنابراین فرمانداران، بخشداران و سایر مدیران باید این مسائل و دستورالعمل ها و قوانین و مصوبات را به آگاهی مردم و سرمایه‌گذاران منطقه برسانند.
 
وزیر کشور با اشاره به موضوع تملک برخی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها تصریح کرد: حدود ۲ هزار کارخانه و واحد تولیدی در سراسر کشور توسط بانکها تملیک شده اند که دو سوم آنها قابل ادامه فعالیت و سودآوری هستند که باید در این زمینه تصمیمات جدی و سریع اتخاذ شود؛ در همین باب و مشکلات ناشی از این موضوع چندین بار خدمت ریاست محترم جمهور نامه نوشتیم و آقای رئیس جمهور نیز ٣ بار دستور دادند که واحدهای تملیک شده توسط بانک ها تعیین تکلیف شوند که تا کنون اقداماتی صورت گرفته اما باید تسریع داده شود.
 
رحمانی فضلی با اشاره به برخی مشکلات ناشی از اجرای سیاست جدید ارزی گفت: مشکلات ناشی از اجرای سیاست جدید ارزی در جلسات هفتگی با معاون اول رییس جمهوری بررسی و به‌سرعت تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.
 
وی با بیان اینکه دولت مدیران را برگزیده که مشکلات مردم و سرمایه‌گذاران را رفع کنند تاکید کرد: مردم صاحب اول انقلاب و نظام هستند و هرچی در توان داریم باید برای ارائه خدمت به آنها به کار بگیریم؛ رفع موانع و مشکلات سرمایه گذاران یکی از مهمترین کارهای مدیران در بخش‌های گوناگون است و باید به مشکلات اداری و واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری با غیرت و تعصب نگاه کرد تا حلش کنیم.
 
وزیر کشور با بیان اینکه منابع کافی و نیروهای ارزشمند و تخصصی در شهرستان زابل وجود دارد و باید هرچه سریعتر مسیر راه و طرح توسعه این شهرستان تهیه شود، خاطرنشان کرد: تمامی مناطق جغرافیایی ما امکان استقلال اقتصادی و مدیریت خودشان را دارند در همین زمینه معتقدیم باید اختیارات بیشتری بخصوص در حوزه اقتصادی به مدیران بدهیم تا هم کارها بسرعت پیش برود و هم این مسئله باعث تقویت امنیت در مناطق می شود.
تعداد بازدید : ۵۳۲
(دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷) ۱۸:۲۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید