سه شنبه / ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ / ۲۲:۲۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۷۶۲۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

زنان عشایر کوه خواجه مصداق بارز استقامت و توانمندی زنان مقاوم ایران هستند

جلسه کارگروه بانوان و خانواده شهرستان هامون با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری٬ فرماندار و جمعی از مدیران و بانوان کارآفرین در محل فرمانداری برگزار گردید.

(سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷) ۲۲:۲۰
به گزارش روابط عمومی استانداری، فرماندار شهرستان هامون در این جلسه با اشاره به جایگاه و نقش بانوان در توسعه کشور گفت: بانوان نقش مهم و اثرگذاری در پیشرفت جامعه دارند و همواره این اثر گذاری را اثبات نموده‌اند.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود از اشتغال بانوان بعنوان بازوی حمایتی در زمینه اقتصادی برای خانواده‌ها نام برد و افزود دولت ظرفیت‌های خوبی در خصوص ارائه تسهیلات مشاغل خانگی فراهم نموده است.

 فاطمه فاضلی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری نیز ضمن تشکر از تلاش های فرماندار برای تقویت وضعیت منطقه تاکید کرد:تا نگاهی ویژه به زنان نداشته باشیم نخواهیم توانست گامی مهم و عملی در راستای آبادانی برداریم.
وی گفت: برای تحقق توسعه اجتماعی ، تسریع فرایند توسعه اقتصادی و محقق شدن عدالت اجتماعی، چنان چه به زن به عنوان نیروی فعال و سازنده نگریسته شود، قطعاً تأثیر بسیاری در روند توسعه و افزایش کمّی و کیفی نیروی انسانی آن جامعه خواهد داشت
فاضلی افزود: یکی از برنامه های دفتر بانوان و خانواده ی استانداری، شناسایی بانوان توانمند استان و بکار گیری آنان در مسیر توسعه ی مدنی سیاسی اجتماعی استان است.
وی ضمن ظرفیت عالی بانوان شهرستان هامون در حوزه های مختلف ادامه داد:اشتغال زنان و تقویت بخش خصوصی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که باعث می شود آبادانی در شهرستان هامون حاکم شود.
وی با اشاره به زنان عشایر کوه خواجه گفت: بسیار خرسندم که ساعاتی را کنار این زنان مقاوم سپری کردم.
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری با بیان اینکه زنان عشایر به عنوان بخشی از جمعیت فعال پا به پای مردان در حال تلاشند و نقش موثری در تولید دارند اما این نقش آنچنان که باید دیده نمی شود ادامه داد: این زنان بسیار گلایه مند بودند که تاکنون هیچ بانوی مسئولی از آنان بازدید نکرده است و خدا را شاکر هستم که اولین متولی دفتر بانوان و خانواده ی استان هستم که به دیدارشان رفته ام.
فاضلی بیان کرد: انشالله تلاش خواهیم کرد با همکاری امور عشایری استان در تقویت صندوق های خرد زنان عشایری و تدوین بانک های اطلاعاتی از این زنان در عرصه ی عمل به وضعیت معیشتی آنان رسیدگی کنیم.
فاطمه فاضلی در ادامه افزود:تمام تلاشمان را خواهیم کرد رایزنی های مختلفی با موسسات مالی و آموزشی داشته باشیم تا انشالله در تسهیلات ویژه ای برای بانوان کار آفرین فراهم کنیم.
مدیر کل بانوان و خانواده ی استانداری بیان داشت:خوشبختانه با تفاهم نامه ای که معاونت رییس جمهوری در امور زنان با موسسه ی‌ مالی مهر ؛تسهیلاتی برای زنان سرپرست خانوار فراهم شده است که اگر بستر این تسهیلات با محوریت توسعه ی کار آفرینی و آموزش و توانمند سازی همراه باشد بی شک موجب ارتقای موقعیت زنان می شود.
گفتنی است افتتاح مرکز تخصصی کانی‌ها و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی٬ بازدید از عشایر کوه خواجه٬ بازدید از کارگاههای قالی بافی٬ حصیربافی و‌کارگاه میوه خشک کنی از جمله برنامه‌های سفر یکروزه مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری به شهرستان هامون بود.

تعداد بازدید : ۲۴۳
(سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷) ۲۲:۲۰پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید