یکشنبه / ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ / ۲۱:۳۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۷۶۱۹
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

به نقش آفرینی بانوان در جایگاه های مدیریتی علاقه مندم/ استفاده از نیروهای بومی در دستور کار

اولین نشست خبری استاندار سیستان و بلوچستان با اصحاب رسانه در سالن جلسات استانداری برگزار شد .

(یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷) ۲۱:۳۵

 

 

در این نشست تعدادی از خبرنگاران و مدیران رسانه ها به بیان مسائل و مشکلات استان از جمله بی آبی، خشکسالی، حاشیه نشینی ، حقابه تالاب هامون و دیگر مسائل پرداختند .

سید دانیال محبی در این نشست درخصوص تاخیر در انتصابات خاطر نشان کرد: برای انتصاب افراد فارغ از جنسیت باید شایستگی را مدنظر قرار دهیم تا افراد متخصص روی کار آیند.

وی افزود: ما نقد پذیریم، انسان با نقد ساخته می شود اما شرافت قلم اصحاب رسانه حکم می کند که حقیقت را بگویند و در کنار انتقادات واقعیات هم بیان شود.

محبی اذعان داشت:جایگاه خبرنگاران و اصحاب رسانه ارزشمند است و باکمال میل از انتقادات و پیشنهادات اصحاب رسانه استقبال می کنیم.

وی در خصوص سوال یکی از خبرنگاران پیرامون تقسیم استان گفت: تقسیم استان نیازمند برنامه ای پژوهشی و در قالب آمایش سرزمین بوده و مسئله ای پیچیده است.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه از هیچ تلاشی برای تدوین طرح آمایش سرزمین دریغ نخواهد کرد.

وی درخصوص بکارگیری جوانان در پست های مدیریتی  خاطر نشان کرد: به مدیریت و توانایی جوانان ایمان داریم و تمام تلاشمتن را برای بکارگیری آنان خواهیم کرد اما با توجه به برخی قوانین وزارت کشور مبنی بر استفاده نیروهای وزارت کشوری در انتصابات محدودیت هایی ایجاد شده است.

محبی  عنوان کرد: سیستان و بلوچستان علاوه بر ظرفیت های بالقوه آن دچار مشکلات عدیده ای است که همکاری همه جانبه رسانه ها، مردم و دولت را می طلبد، ما منکر مشکلات استان نیستیم و بی آبی و خشکسالی در استان وجود دارد.

وی در پاسخ به خبرنگاری درخصوص بکارگیری بانوان در پست های مدیریتی و انتصابات پیش رو، گفت: علاقمندم از جوانان و بویژه بانوان استفاده کنم و این یک کار سازمانی است و با توجه به تبصره ها باید از نیروهای وزارت کشوری استفاده کنیم و قطعا بانوان در اولویت هستند.

وی در ادامه گفت: معتقدم بانوان مدیریت پذیر و نظم پذیر هستند و بهترین گزینه ها برای مدیریت از نظر من زنان هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی در این نشست خاطر نشان کرد: تامین آب شرب مورد نیاز استان در اولویت دستور کار دولت قراردارد.

باقر کرد افزود: طی سال جاری میزان بارش استان 27 میلیمتر بوده و ذخایر آبی پشت سد ها کاهش 40 درصدی داشته اما در تامین آب مصرفی مردم مشکلی نخواهیم داشت‌ و این مشکل مدیریت خواهد شد.

سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استاندار هم گفت: با کاهش بارندگی ها شاهد افزایش پدیده حاشیه نشینی در استان هستیم که‌ وزارت کشور برای حل این مشکل مراکز تسهیلگری را فعال کرده که 3 مرکز در چابهار و 7 مرکز در زاهدان راه اندازی خواهد شد.

محمد هادی مرعشی عنوان کرد:  مطالعاتی بمنظور بررسی حقوقی مشکلات خانوارها و بافت های فرسوده که جمع بندی و بررسی خواهد شد .

تعداد بازدید : ۱۷۳
(یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷) ۲۱:۳۵پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید