شنبه / ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۸:۳۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۷۶۱۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

شایسته سالاری ملاک انتخاب مدیران در استان است

استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با جمعی از اعضای احزاب اصلاح طلب و حامیان دولت گفت: تمام وجود و تجربه ام را برای توسعه استان به کار بسته ام و برای انتخاب مدیران شایسته سالاری را ملاک قرار داده ام.

(شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷) ۱۸:۳۰
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ سید دانیال محبی در نشست با جمعی از احزاب اصلاح طلب و حامیان دولت که ظهر امروز در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه سیستان و بلوچستان دارای عقب‌ماندگی‌های فراوانی است و همه توان و وجودم را برای سرعت بخشیدن به توسعه استان به کار بسته ام، تصریح کرد: هیچ یک از بستگان و اقوامم را به استان نیاورده ام و جز رفع مشکلات مردم و توسعه استان هدف و دغدغه دیگری ندارم.
‌وی با ذکر این مطلب که یکی از دلایل عقب ماندگی استان، عدم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است؛ اظهار داشت: بخشی از مردم استان به دلایل اعتقادی از تسهیلات بانکی برای سرمایه گذاری استفاده نمی کنند و بخشی هم به دنبال سرمایه گذاری های زودبازده هستند و از سرمایه‌گذاری در طرح‌های کلان هراس دارند که این موضوع باعث شده است استان در زمینه زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی که مهمترین عامل توسعه است، ضعیف باشد.
نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان گفت: بستر توسعه در فکر و فهم افراد است و برای توسعه فیزیکی باید تفکر توسعه ای تقویت شود.
 محبی ادامه داد: اقدامات خوبی در استان در حال انجام است و اعتقاد داریم که نباید دقت را فدای سرعت کرد.
سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری هم در این جلسه شفاف‌سازی و انتقاد پذیری را از ویژگی های دولت تدبیر و امید دانست و گفت: برخی انتقادات مطرح شده ناشی از عدم آگاهی یا اطلاع ناقص از موضوعات است و برخی از انتقادات را هم قبول داریم و سعی می کنیم بر اساس ضوابط و قوانین موجود، مشکلات مردم را حل کنیم.
محمدهادی مرعشی ارائه پیشنهادات را در کنار انتقادات سازنده موثر برشمرد و گفت: انتظار است واقعیات به مردم گفته شود و از بزرگنمایی و دروغ پردازی پرهیز شود.
وی گفت: در تلاش هستیم همه تصمیمات بر اساس شایسته سالاری و سیاست های دولت انجام شود و نمیشه منافع دولت و نظام در برنامه ها و تصمیم ها ملاک عمل است.
سید محسن کالوندی مدیرکل دفتر استاندار هم با بیان اینکه پیشرفت پروژه های عمرانی به صورت مستمر رصد می شود، گفت: مشکلات معیشتی مردم و تامین آب شرب شهرها و روستاها دغدغه اول استان است .
غلامرضا عرفانی مشاور استاندار هم در این جلسه تشکیل اتاق فکر احزاب و همگرایی بیشتر احزاب اصلاح طلب را در راستای توسعه استان و رفع مشکلات مردم مورد تاکید قرار داد.
 همچنین در این جلسه سعیدی مهر دبیر حزب اعتدال و توسعه استان، امان الله تمنده رو، شهریار حسین بر، دکتر عرب، سعیده خاشی، محمود براهویی نژاد، پاکزاد، ضیاء خزایی، سیاوش کیخایی، چابک، سبحان دهواری، دکتر رودینی، اکبری، میر بزرگ، غلامی و خدایاری از فعالین سیاسی و نمایندگان احزاب اصلاح طلب در استان هرکدام به صورت جداگانه پیرامون مسائل و مشکلات استان مباحثی را مطرح کردند.
 گفتنی است، تسریع در تکمیل زیرساخت های توسعه ای استان، استفاده از ظرفیت نیروهای جوان و بانوان متخصص و بومی، ایجاد صنایع فرآوری و تبدیلی محصولات کشاورزی و معدنی، توجه بیشتر به احزاب و تشکل های سیاسی، رفع مشکلات کم آبی شهرها و روستاها و تسریع در اتمام طرح های نیمه تمام از مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست بود.
تعداد بازدید : ۲۸۵
(شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷) ۱۸:۳۰پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید