جمعه / ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ / ۲۰:۰۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۷۴۸۱
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

دوازدهمین کارگروه استانداران منطقه ٥ کشور برگزار شد

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان هم در این جلسه حاشیه نشینی را از جمله مباحث مهمی دانست که می تواند به صورت ویژه در این منطقه مورد توجه قرار گیرد.

(جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷) ۲۰:۰۵
محمدهادی مرعشی افزود: سیستان و بلوچستان علی رغم محرومیت های زیادی که دارد، دارای ظرفیت های ویژه ای است که می توان از آن برای رشد و توسعه منطقه به

وی وجود 900 کیلومتر مرز مشترک با کشور پاکستان را مزیت مهمی دانست که کمتر از آن استفاده شده است.

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری ادامه داد: از این امکان می توان برای سرمایه گذاری های سایر استان ها در این خطه بهره برد و ظرفیت های بالقوه موجود را به فعلیت رساند.

مرعشی تصریح کرد: وجود 300 کیلومتر مرز دریایی نیز از دیگر مزیت های این استان است که می توان در حوزه آبزی پروری و شیلات از آن استفاده و درراستای صادرات غیر نفتی برنامه ریزی کرد.

وی از انرژی های تجدید پذیر و معادن نیز به عنوان دیگر ظرفیت های مطلوب این استان برای سرمایه گذاری یاد کرد. 

کارگروه منطقه 5 کشور بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزیر کشور در سال 93 در کنار 4 منطقه دیگر شکل گرفت شش استان خراسان رضوی ،جنوبی ، شمالی ، سیستان و بلوچستان ، کرمان ، یزد عضو کارگروه منطقه 5 هستند تا با هماهنگی ، مشارکت ، هم افزایی در طراحی نظام برنامه ریزی جامع توسعه ملی و منطقه ای ، تدوین برنامه ها ، اجرای سیاست های عمومی دولت و تحقق اهداف برنامه های توسعه ای کشور و با استفاده از حداکثر امکانات و ظرفیت های استانی برای توسعه مناطق اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان که به همراه وزیر راه و شهرسازی برای پیگیری موضوعات استان در حوزه حمل و نقل و گردشگری برای سه روز به پاکستان سفر کرده است، محمدهادی مرعشی سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری را برای شرکت در این کارگروه ماموریت داده است.

تعداد بازدید : ۲۵۵
(جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷) ۲۰:۰۵پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید