پنج شنبه / ۴ خرداد ۱۴۰۲ / ۱۳:۳۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۱۸۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

مبادلات تجاری با کشورهای همسایه باید توسعه یابد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تجارت ما با کشورهای همسایه انحصاری و یک طرفه نیست و آحاد مردم می توانند از این شرایط مبادلاتی استفاده نمایند، لذا باید مبادلات تجاری را توسعه دهیم.

مبادلات تجاری با کشورهای همسایه باید توسعه یابد
(پنج شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲) ۱۳:۳۳
به گزارش روابط‌عمومی استانداری، محمدکرمی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان با اشاره به دیدار اخیر رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر پاکستان در نقطه صفر مرزی بین دو کشور اظهار داشت: با توجه به اعلام قبلی در خصوص این دیدار، برگزاری این دیدار نشانگر امنیت کامل در مرزهای استان سیستان و بلوچستان است.
 
محمد کرمی بر لزوم تبدیل مرز ایران و پاکستان به مرکز صادرات و واردات تاکید کرد و بیان داشت: در این نشست؛ افزایش مبادلات اقتصادی با کشور پاکستان، تشکیل شرکت‌های مشترک و حتی ایجاد شهرک های تجاری مشترک مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 
وی بیان داشت: توافقاتی در زمینه واردات دام زنده با کشور پاکستان صورت گرفته است.
 
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هیچ وقت نباید یک کار قائم به شخص باشد، زیرا انحصار عاملی برای فساد است.
 
محمد کرمی به ایجاد شرکت‌های تعاونی روستایی و مساعدت‌های لازم و اثر گذاری این شرکت ها اشاره و افزود: مسئولان در حوزه تجارت باید با  دانشجویان، جوانان و نخبگان حوزه های اقتصادی همفکری و همکاری نمایند.
 
وی با تاکید بر نقش فناوری در حوزه‌تجارت اذعان کرد: فناوری‌های جدید و مختلف در حوزه تجارت الکترونیکی عاملی برای بهره برداری بهتر و بیشتر و موفقیت در انجام کارها خواهد بود.
 
استاندار سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: بازار استان باید در اختیار مردم بومی باشد البته حضور و مشارکت سرمایه گذاران استان های دیگر نیز تاثیرگذار است.
 
 کرمی اذعان کرد: با فرآوری کالاها و بسته بندی‌ مناسب می توانیم در صادرات موفق‌تر باشیم.
 
وی بر انجام تعهدات تجاری توسط تجار تاکید کرد و افزود: باید به گونه ای در عرضه صادرات برنامه‌ریزی شود که سبب ایجاد اعتماد در طرف مقابل گردد.
 
تعداد بازدید : ۲۲۱
(پنج شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲) ۱۳:۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید