یکشنبه / ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۰۸:۲۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۱۲۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار سیستان‌وبلوچستان برای ایجاد شهرک های کشاورزی شیلاتی و گلخانه ای در استان

استاندار سیستان‌وبلوچستان در نشست ستاد شهرک های کشاورزی با بیان ظرفیت های بالقوه استان برای ایجاد اشتغال و درآمد در منطقه گفت : ایجاد شهرک‌های کشاورزی برای توسعه فعالیت های شیلاتی و گلخانه ای در سیستان وبلوچستان ضروری است و انتظار داریم که برای احداث، تکمیل و توسعه شهرک های کشاورزی با توجه به ظرفیت های مناسب استان برنامه مدون ارائه شود.

تاکید استاندار سیستان‌وبلوچستان برای ایجاد شهرک های کشاورزی شیلاتی و گلخانه ای در استان
(یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۰۸:۲۰
عضو هیئت مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی نیز در این نشست بیان داشت : تاکنون با هدف ایجاد شهرک‌های کشاورزی برای توسعه گلخانه ها، دامپروری و شیلات و آبزیان،۲۱۸ شهرک به مساحت ۳۷۹۸۲ هکتار از اراضی کشاورزی کشور توسط شرکت شهرک‌های کشاورزی تملک گردیده که مطالعات اقتصادی، زیست محیطی و فنی آن در فاز امکان سنجی فاز یک و دو انجام شده است.

فرزاد زلقی ادامه داد: که تاکنون ۱۳۶۱۱ هزار هکتار آن به سرمایه‌گذاران واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه شرکت شهرک‌های کشاورزی تنها شرکت توسعه ای بخش کشاورزی در کشور است که رسالت توسعه کشاورزی کشور را بر عهده دارد، افزود: از این میزان تاکنون ۱۸۹۴ هکتار به بهره‌برداری رسیده است.

گفتنی است؛ در این نشست معاون امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان، مشاور عالی شرکت شهرک‌های کشاورزی به همراه تنی چند از اعضای هیئت مدیره، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان حضور داشتند.
تعداد بازدید : ۵۹۹
(یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۰۸:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید