شنبه / ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۱۰:۰۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۱۲۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

شرکت های دانش بنیان به حل مسائل و مشکلات سیستان وبلوچستان کمک‌کنند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شرکت های دانش بنیان و پارک علم و فناوری باید به حل مسائل و مشکلات استان کمک کنند.

شرکت های دانش بنیان به حل مسائل و مشکلات سیستان وبلوچستان کمک‌کنند
(شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۱۰:۰۵
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی در حاشیه بازدید از رویداد دانشجویی کسب و کار و کارآفرینی و در جمع شرکت های دانش بنیان، فناور و نوآور پارک علم و فناوری اظهار داشت: سیستان و بلوچستان به هیچ وجه استان فقیر و‌محرومی نیست اما از ظرفیت های خدادادی و‌ موجود آن بهره کافی را نبرده ایم.

وی افزود: یکی از مهمترین وظایف و تکالیف اصلی شرکت های دانش بنیان، کمک به حل مسائل و مشکلات استان است و فعالان این عرصه باید از پشت میزنشینی فاصله گرفته و کف میدان حضور داشته باشند.

به گفته کرمی؛ زمانی که شرکت های دانش بنیان در صحنه حضور داشته باشند به صورت تخصصی و دقیق تر می توانند نیازمندی های استان را احصا و در جهت حل آنها گام بردارند.

استاندار سیستان وبلوچستان تاکید کرد: همه اساتید دانشگاه ها نیز باید در پارک علم و فناوری شرکت های تخصصی فعال کرده و جمع زیادی از دانشجویان را دور هم جمع کرده و به صورت کارگاهی در صدد عملی کردن دروس تئوری دانشگاهی باشند.

وی ادامه داد: مدرک گرایی و مدرک محوری میتواند یک معضل جدی باشد و هرگز نباید به صرف اخذ یک مدرک تحصیلی، از علوم جدید و بروز کردن خود فاصله گرفت و این امر نیز ضرورت دارد تا هم برای اساتید و هم‌ دانشجویان درنظر گرفته شود.

وی گفت: یکی از مواردی که شرکت های دانش بنیان میتوانند اثرگذار باشند در بخش فرآوری محصولات کشاورزی و جلوگیری‌ از خام فروشی مواد معدنی استان است که برای آن باید برنامه ریزی جامع نمود.
تعداد بازدید : ۳۷۹
(شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۱۰:۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید