جمعه / ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۱۷:۱۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۰۹۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

فرمانداران مشکلات جاده‌ای حوزه استحفاظی شان را با جدیت پیگیری کنند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرمانداران با برگزاری جلسات کاربردی، مشکلات جاده ای حوزه استحفاظی را با جدیت پیگیری و حل کنند

فرمانداران مشکلات جاده‌ای حوزه استحفاظی شان را با جدیت پیگیری کنند
(جمعه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۱۷:۱۰
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ "محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان"در نشست شورای هماهنگی ترافیک و کمیسیون اجرایی ایمنی حمل و نقل جاده‌ای استان اظهار داشت: هر مسئولی در هر جایگاه و مسئولیتی وظیفه دارد و باید به شدت تلاش کند تا مردم کمتر آسیب ببینند.

کرمی افزود: فرمانداران به طور ویژه مشکلات و موانع جاده‌ای را در حوزه استحفاظی شان پیگیری کنند و برای رفع مشکلات جاده ای تلاش نمایند چرا که از دست دادن جان انسان و داغدار شدن یک خانواده آسیب های بزرگ روحی، روانی و مالی را هم به خانواده ها و هم به کشور وارد می کند و فرمانداران در این زمینه مسئولیت سنگینی بر دوش دارند.

وی ادامه داد: از سویی همه فرمانداران و مسئولین باید با هم هماهنگی و هم افزایی داشته باشند چرا که با هم افزایی و هماهنگی امور به پیش می‌رود و مشکلات برطرف می‌شود.

استاندار تصریح کرد: دبیرخانه شورای حمل و نقل و ترافیک باید مصوبات هر جلسه را پیگیری کند و مشخص شود کدام دستگاه اجرایی مصوبات را اجرا نکرده و یا در این امر کوتاهی نموده است.

وی تاکید کرد: مصوبات هر جلسه باید قبل از برگزاری جلسه بعدی به نتیجه برسد.

کرمی با بیان اینکه روند برگزاری جلسات به شکلی باشد که از وقوع حوادث بعدی پیشگیری کند،افزود: در جلسات و نشست های برگزار شده باید گزارشات کاربردی ارائه شود و آمار ارائه شده، علت تصادفات و آسیب ها و اشکالاتی که باعث تصادفات می شود بررسی شود.

وی افزود: همه دستگاه های اجرایی از جمله دستگاه های فرهنگی در حوزه حمل و نقل و ترافیک جاده ای مسئول هستند و باید مشخص شود که علت تصادفات در کدام یک از موارد دخیل از جمله حوزه آموزش های ارائه شده به مردم، ارائه گواهینامه و یا زیرساخت جاده‌ ها و نقاط حادثه خیز است.

استاندار سیستان و بلوچستان عنوان کرد: حوزه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نیز بسیار مهم است و همه دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه مسئولیت دارند و اگر آسیبی وجود دارد باید آموزش ها به طور مکرر تکرار شود و سختگیری های لازم انجام شود تا به فرهنگ تبدیل شود.

وی اضافه کرد: در حوزه حمل و نقل ریلی، توسعه حمل و نقل هوایی و زمینی همزمان باید به پیش برویم.

استاندار گفت: مجموعه های بین راهی باید راه اندازی شوند و در کنار آن هر مجموعه که بیشتر از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد امتیاز پمپ بنزین به آن ارائه شود.

وی تاکید کرد: نقاط حادثه خیز استان شناسایی و پیگیری های لازم برای تامین اعتبار برای رفع این نقاط انجام شود.
تعداد بازدید : ۳۴۸
(جمعه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۱۷:۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید