پنج شنبه / ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۰۸:۵۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۰۹۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

عامل اصلی رشد و توسعه هر منطقه ای، نیروی انسانی است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: عامل اصلی رشد و توسعه هر منطقه ای، نیروی انسانی فعال، متفکر، خلاق، جهادی و انقلابی با یک بینش و دانش قوی است.

عامل اصلی رشد و توسعه هر منطقه ای، نیروی انسانی است
(پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۰۸:۵۷
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با رئیس دانشگاه امام حسین (ع) اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان دارای پتانسیل‌های فراوانی است و با توجه به این پتانسیل‌ها ما نمی توانیم بگوییم که این استان محروم است.

وی بیان داشت: متاسفانه به دلیل برخی از روش‌های زندگی، فرهنگ کار در این استان دچار آسیب شده و وقتی فرهنگ کار دچار آسیب می شود رشد، توسعه منطقه نیز دچار مشکل می گردد.

وی با اشاره با اینکه سیستان و بلوچستان؛ جوانترین استان کشور است و از نظر نیروی انسانی پشتیبانی خوبی دارد اذعان کرد: در سال‌های آینده شاهد رشد تعداد دانش آموزان خواهیم بود.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اهمیت جایگاه آموزش و پرورش تصریح کرد: باید مهارت محوری دانش آموزان و بالفعل کردن استعدادهایشان مورد توجه قرار گیرد تا با کسب توانایی لازم، بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه در زمینه کار آفرینی مهارت داشته باشند.

کرمی در ادامه با اشاره به پتانسیل فراوان این استان در زمینه معادن به خصوص معادن مس اذعان کرد: در صورتی که صنایع تبدیلی توسط معادن ایجاد نگردد پروانه معادن این گروه از معدنکاران ابطال خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت عظیم آبهای زیرزمینی و حفر چاه ها بیان داشت: ظرفیت لازم در زمینه افزایش تولیدات کشاورزی در این استان وجود دارد و این تولیدات می تواند در راستای تامین امنیت غذایی تاثیرگذار باشد.

استاندار با اشاره به ظرفیت خاص هر کدام از شهرستان های استان به خصوص در زمینه تولیدات صنعتی، کشاورزی و دامی بیان داشت: برخی از شهرستان ها همانند زرآباد خاک حاصلخیزی برای کاشت نوع خاصی از محصولات گرمسیری مانند موز را دارد.

کرمی در پایان به پتانسیل عظیم تجارت دریایی اشاره کرد و افزود: ایجاد منطقه هاب دام در این استان به خصوص با راه اندازی کشتارگاه ها و خرید دام از از کشورهای همجوار و صادرات آن به استانها و کشورهای دیگر از ظرفیت‌های این استان هستند.
تعداد بازدید : ۳۸۵
(پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۰۸:۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید