پنج شنبه / ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ / ۲۳:۳۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۰۷۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

انس با قرآن و تفکر و تدبر در آیات الهی از ویژگی های شاخص شهید حجازی بود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از ویژگی‌های شاخص شهید حجازی عزیز، انس و توجه به قرآن و تفکر و تدبر در آیات الهی و اجرای فرمان الهی بود

انس با قرآن و تفکر و تدبر در آیات الهی از ویژگی های شاخص شهید حجازی بود
(پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۲) ۲۳:۳۵
به گزارش روابط‌ عمومی استانداری، محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در یادواره دومین سالگرد شهید سید محمد حجازی اظهار داشت: شهید حجازی از پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تا روز شهادت در وسط میدان برای عزت اسلام و انقلاب تلاش کرد.

وی بیان داشت: شهید حجازی در تمام لحظه‌ها و جبهه ها با نگاه توحیدی تلاش نمود و قطعاً کسی که نگاهش توحیدی باشد هر کار و حرکتی انجام می دهد تا خود را در محضر خدای متعال ببیند.

وی با اشاره به جمله معروف «شهادت هنر مردان خداست»، اذعان کرد: هر فردی هنری دارد و هنر مردانی که در پی رضای الهی هستند؛ شهادت است.

وی با اشاره به آیه «وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ فَرِحِینَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ» بیان داشت: شهدا از این فضل الهی خوشنود هستند، چون در همه میدان هایی که تلاش کردند برای عشق و رسیدن به رضای الهی بوده است.

وی در این یادواره تصریح کرد: آرزوی شهید حجازی در تمام صحنه‌ها و تلاش‌های شبانه‌روزی چه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و چه در ایام بعد از آن و دوران سخت دفاع مقدس و بعد از دوران دفاع مقدس، رسیدن به رضای الهی بود.

وی بیان داشت : این شهید بزرگوار بعد از دوران دفاع مقدس با خلاقیت و نوآوری در بسیج به مسیر خود ادامه داد و در کنار سردار حاج قاسم سلیمانی در شرایط سختی ایستاد و از لحظه لحظه‌های فرصت‌هایش در راه رسیدن به رضای الهی استفاده کرد.

استاندار با بیان اینکه این شهدای عزیز فقط در حوزه رزم تلاش نکردند، تصریح کرد: بلکه در حوزه اقتصادی برای تقویت جبهه مقاومت، در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و نظامی و همه موضوعات تلاش کردند.

وی در پایان بیان داشت: فرصت های که خداوند متعال در اختیار همه ما قرار داده به سرعت سپری خواهد شد، باید از لحظات گرانبهای عمر به بهترین نحو استفاده نماییم.

وی بیان کرد: این شهید بزرگوار در عهدی که با خداوند بست، پایدار بود و با تلاش و سخت کوشی که در این راه داشت، خداوند مزد این تلاش‌ها و پایداری را با رسیدن به مقام شهادت به او عطا نمود.
تعداد بازدید : ۴۸۳
(پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۲) ۲۳:۳۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید