یکشنبه / ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ / ۰۸:۳۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۰۶۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

کار فرهنگی؛ در جهت مقابله با جنگ شناختی دشمنان ضرورت دارد

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت کارهای فرهنگی در جهت مقابله با جنگ های شناختی دشمنان گفت: می توانیم با برنامه ریزی دقیق و فرهنگ سازی از پتانسیل عظیم مردمی در این مسیر استفاده کنیم.

کار فرهنگی؛ در جهت مقابله با جنگ شناختی دشمنان ضرورت دارد
(یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۲) ۰۸:۳۲
به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه قرارگاه عفاف و حجاب استان اظهار داشت: جنگ ترکیبی یک اصطلاح و شعار نیست بلکه جنگ ترکیبی از چند موضوع تشکیل شده که یکی از این موضوعات جنگ شناختی است.

محمد کرمی با اشاره به روشهای جنگ نرم بیان داشت: جنگ شناختی ۲۵ زیر شاخه دارد و یکی از مهمترین آنها اشغال ذهنیت یعنی هدایت ذهن‌ها به سمت اهداف مد نظر دشمنان است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان به این نتیجه رسیدند که در جنگ سخت با ایران اسلامی پیروز نخواهند بود، بیان داشت: دشمنان به جنگ های نرم که در آن افراد فکر نمی کنند در میدان مبارزه هستند بخصوص جنگ شناختی روی آورده است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: طراحان جنگ شناختی دقیقاً می دانند چه چیزی را طراحی می‌کنند، اگر ما دقت، درک و طرح مناسب برای مقابله با این جنگ ها نداشته باشیم ناخودآگاه به جنگ شناختی دشمن کمک خواهیم کرد.

کرمی با اشاره به فعالیت موسسات آمریکایی در زمینه جنگ شناختی اذعان کرد: این ۶۰ موسسه به روش‌های متفاوت در زمینه جنگ شناختی کار و با بررسی نقاط ضعف ما برای آن برنامه تدوین می‌کنند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری بیان داشت: آنها برای تهاجمات فرهنگی و جنگ شناختی علیه ما برنامه دارند بنابراین ما نیز باید با برنامه پیش برویم.

استاندار با اشاره به اینکه مردم استان سیستان و بلوچستان متدین و غیرتمند هستند، اذعان کرد: یکی از جنگ های شناختی دشمنان این است که آرمان های ما را مورد هدف قرار می‌دهد و غیرت را از بین می برد.

کرمی با بیان اینکه با دو گروه از افراد در این هنجارشکنی مواجه هستیم، تصریح کرد: یک گروه افرادی که توسعه بی حجابی می کنند و دوم فرد بی حجابی که ناآگاهانه تصمیم و تحت تاثیر قرار می گیرد.

وی در ادامه افزود: روشنگری بین مردم یک مسئله بسیار مهمیگ است و از طرفی مجموعه‌های اطلاعاتی باید با مروجین فساد سازمان یافته برخورد کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: می توان در این ارتباط از ظرفیت حوزه علمیه، دانشگاه، اصناف، شهرداری‌ها و علی الخصوص آموزش و پرورش که تاثیر فراوانی در زمینه فرهنگی دارند، استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه افراط و تفریط در دین ما وجود ندارد، اذعان کرد: باید در زمینه پیشگیری ها و اقدامات فرهنگی کار و دقت بیشتری صورت بگیرد.
تعداد بازدید : ۴۰۸
(یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۲) ۰۸:۳۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید