شنبه / ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ / ۰۹:۴۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۰۵۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تقویت بنیه اقتصادی شهروندان با استفاده از ظرفیت مرز و تبادل مرزی

یکصد و هشتمین نشست شورای اسلامی شهر زاهدان با حضور داوود شهرکی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و مجتبی شجاعی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری با دستور کار هم اندیشی پیرامون تبیین شعار سال، مهار تورم و رشد تولید و راهکارهای توسعه اقتصادی به ابتکار دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری در تالار کنفرانس شورای شهر برگزار شد.

تقویت بنیه اقتصادی شهروندان با استفاده از ظرفیت مرز و تبادل مرزی
(شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۲) ۰۹:۴۳
داوود شهرکی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار سیستان و بلوچستان؛ تعامل و ارتباط دوسویه در این دوره از شورای شهر را بی‌سابقه توصیف کرد و گفت: شورای شهر زاهدان امروز یکی از اعضای ثابت همه جلسات استان می باشد و این باور ایجاد شده است که شوراها با انتخاب هوشمندانه مردم به وزن و جایگاه واقعی خود نزدیکتر شده‌اند.

وی با اشاره به سخنان اعضای شورای شهر زاهدان در این نشست ادامه داد: مواردی که اعضای شورا در این جلسه مطرح کردند، بیان خواسته های مردم است و برای پیگیری و رفع آنها برگزاری جلسات تخصصی با حضور مدیران مربوطه در شورای شهر نیاز است تا راه‌ حل های اجرایی احصاء و به سرانجام برسد.

در ابتدای این نشست؛ عبدالناصر گرگیچ رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) گفت: نظر به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری به سال مهار تورم و رشد تولید مزین گشته است براساس آمار موجود نرخ تورم در استان سیستان و بلوچستان به نسبت دیگر استانها بالاتر می باشد که بعد مسافت و فاصله این استان با مرکز کشور، رشد نقدینگی، ناترازی عرضه و تقاضا و همچنین تامین مواد اولیه از مهمترین عوامل افزایش تورم می‌باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان افزود: تقویت بنیه اقتصادی شهروندان را می‌توان با استفاده از ظرفیت مرز و تبادلات مرزی به انجام رساند مهمی که تا امروز نتوانستیم بهره مناسبی را ببریم در حالیکه می‌توان نیاز دیگر نقاط کشور را از این طریق رفع کنیم.

وی افزود: زاهدان با دارا بودن نقطه مشترک مرزی با افغانستان و پاکستان می‌تواند دوازه صادرات محصولات تولیدی از سراسر کشور به خارج بشود.
تعداد بازدید : ۴۴۱
(شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۲) ۰۹:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید