پنج شنبه / ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۸:۲۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۰۵۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار سیستان و بلوچستان:

سیستان و بلوچستان رتبه ۴ ارزیابی نهضت ملی مسکن را کسب کرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بنابر اعلام وزارت راه و شهرسازی، این استان در ارزیابی عملکرد طرح نهضت ملی مسکن بین استان‌های کشور رتبه چهار را به دست آورده است

سیستان و بلوچستان رتبه ۴ ارزیابی نهضت ملی مسکن را کسب کرد
(پنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۲) ۱۸:۲۹
منصور بیجار در حاشیه ارتباط ویدئو کنفرانسی شورای عالی مسکن با استانداران سراسر کشور که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: این رتبه بر اساس شاخص‌هایی از جمله نسبت تامین زمین (بدون خودمالکین) به برنامه ابلاغی، نسبت متقاضیان تعیین تکلیف شده به کل متقاضیان ثبت‌نامی و نسبت تعداد واحدهای دارای شروع عملیات اجرایی پروژه‌ها به زمین تامین شده توسط آن استان، تعیین شده است.

وی گفت: هم اینک در مجموع ۲۷ هزار و ۱۳۴ واحد طرح نهضت ملی مسکن در سراسر سیستان و بلوچستان با پیشرفت فیزیکی ۵۷ درصد در حال ساخت است که زمینه اشتغال ۳۱ هزار و ۸۳۸ نفر را به همراه داشته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان وبلوچستان از تامین زمین برای ساخت ۱۳۹ هزار و ۶۴۱ واحد مسکونی در برنامه چهار ساله استان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۱۳ هزار و ۶۸۵ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در استان اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که ۵۸ هزار و ۷۱۱ واجد شرایط شناخته شدند.

بیجار ادامه داد: همچنین تاکنون ۲۳ هزار و ۸۳۱ متقاضی نیز در سراسر سیستان و بلوچستان تاکنون اقدام به واریز وجه در طرح نهضت ملی مسکن کرده اند و ۲۱ هزار و ۲۲ متقاضی تخصیص به طرح شده‌اند.

وی از پرداخت بیش‌ از ۸۲۲ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: هدف در طرح نهضت ملی مسکن این است که با یک کار کارشناسی و حساب‌شده در کنار توسعه مجتمع‌های مسکونی طبقاتی، توسعه افقی شهری را هم عملیاتی کنیم اما در این خصوص بایستی شرایط و ظرفیت استان را در نظر بگیریم.
تعداد بازدید : ۵۳۶
(پنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۲) ۱۸:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید