دوشنبه / ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۲:۰۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۰۴۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان وبلوچستان:

مبارزه با مواد مخدر؛ نجات زندگی انسانها است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امر مبارزه با مواد مخدر، به راستی نجات زندگی انسانها است.

مبارزه با مواد مخدر؛ نجات زندگی انسانها است
(دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲) ۱۲:۰۰
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمدکرمی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: گرفتاری در دام اعتیاد یک نوع بیماری است که نه تنها خود بیمار بلکه همسر، فرزندان و اطرافیان وی نیز دچار آسیب های شدید روحی می شوند.

وی بیان داشت: کمیته‌های شورای مبارزه با مواد مخدر باید وظایف شان را به درستی انجام دهند و علاوه بر ارائه عملکرد خود، مشکلات موجود در حل این معضل اجتماعی را شناسایی کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کمیته‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با ارزیابی عملکرد سال گذشته خود برنامه مدونی برای امسال داشته باشند.

وی در ادامه بر برگزاری منظم جلسات، بررسی مسائل، تصمیم گیری‌های سریع و دقیق در این کمیته ها تاکید کرد.

کرمی با اشاره به فعالیت مراکز خصوصی در زمینه ترک مواد مخدر و لزوم نظارت بر عملکرد این مراکز بیان داشت: فعالیت‌ها تنها نباید در زمینه ترک مواد مخدر بیمار باشد، بلکه انجام کارهای فرهنگی، بازتوانی و آموزشی برای عدم بازگشت دوباره این بیماران نیز باید صورت بگیرد.

وی بیان داشت: با توجه به تجربه این استان در زمینه مبارزه با مواد مخدر باید راهکارها بررسی، نوآوری و خلاقیت نیز صورت بگیرد؛ اگر با نوآوری وارد میدان مبارزه با این مسئله شویم آن را حل خواهیم کرد‌.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر هم افزایی و همکاری همه مجموعه‌ها افزود: همه دستگاه ها و مجموعه ها در رفع این آسیب باید شبانه روزی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه پیشرفت هر کشور در گرو وجود نیروی انسانی خلاق، مومن، متفکر، متدین و با سلامت جسمی است، اذعان کرد: اگر نیروی انسانی هر جامعه‌ای از نظر جسمی، روحی و فکری دچار مشکل شود شاهد پیشرفت آن جامعه نخواهیم بود.

کرمی به پیشرفت سریع پروژه شهرک سلامت تاکید و بیان داشت: مشکلات هر جامعه ای توسط افراد همان جامعه باید حل شود.

وی با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش و توجه ویژه به این بخش اذعان کرد: همه خانواده‌ها فرزندانشان را مدت طولانی به دست این سازمان می سپارند و مطمئناً اگر این مجموعه اقدامات خوب و تاثیر گذاری داشته باشد، شاهد تاثیر مثبت این فعالیت ها در سطح جامعه و خانواده خواهیم بود.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: آموزش و پرورش با انجام کارهای پیشگیرانه و فرهنگی می‌تواند روی خانواده ها تاثیر گذار باشد.

وی در پایان با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در حل این آسیب افزود: صدا و سیما، مجموعه های فرهنگی گروه های مردمی و به ویژه معتمدین، روحانیون و سران طوایف در راه مبارزه با این معضل اجتماعی نقش بسیار مهمی را می توانند ایفا کنند.
تعداد بازدید : ۴۷۶
(دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲) ۱۲:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید