پنج شنبه / ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۵:۱۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۰۳۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

سیستان و بلوچستان؛ مرکز صادرات و واردات است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: استان سیستان و بلوچستان مرکز صادرات و واردات است که می‌تواند در عرصه های مختلف کشاورزی، دامداری و فرآوری محصولات تاثیر مناسبی در زمینه رشد و توسعه اقتصادی استان داشته باشد.

سیستان و بلوچستان؛ مرکز صادرات و واردات است
(پنج شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۲) ۱۵:۱۷
به گزارش روابط‌عمومی استانداری، محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید از کارخانه آرد کنگان با اشاره به اینکه تورم در صورت عدم تعادل بین عرضه و تقاضا ایجاد می‌شود، اظهار داشت: اگر تقاضا بیشتر از عرضه باشد شاهد تورم خواهیم بود و اگر عرضه بیشتر از تقاضا باشد، تولید دچار مشکل می گردد.

محمد کرمی خطاب به حاضرین در این دیدار؛ با اشاره به اهمیت سلامت افراد جامعه بیان داشت: کار شما چون با سلامت و تغذیه افراد جامعه در ارتباط است، بسیار اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه امروز بدون هماهنگی قبلی بازدید از این کارخانه انجام شد، اذعان کرد: وضعیت بهداشتی محیط کارخانه‌های تولیدکننده مواد غذایی بسیار حائز اهمیت است و این کارخانه وضعیت بهداشتی مناسبی دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر استفاده از تکنولوژی های نوین توسط فعالان صنعتی تصریح کرد: تکنولوژی‌ هر روز در حال تغییر است و دستگاههای مورد استفاده باید به‌روزرسانی شود، زیرا تاثیر مستقیمی بر کیفیت محصولات تولیدی دارد.

وی با اشاره به ضرورت افزایش ظرفیت سیلوها بیان داشت: فرآوری گندم و خرید گندم از کشورهای همسایه و تولید آرد مرغوب و صادرات این محصول، سبب افزایش رونق اقتصادی در سطح استان می شود.

کرمی با اشاره به صادرات کیک و کلوچه تولیدی استان‌های دیگر از مرز‌های سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به این ظرفیت می توانیم کارخانه‌های تولید کیک و کلوچه را در شهرک‌های صنعتی استان راه‌اندازی کنیم.

وی با اشاره به عدم آلودگی در این منطقه نسبت به مناطق دیگر کشور بیان داشت: می توانیم در زمینه تولید مرغ و فرآوری آن نیز فعالیت بیشتری داشته باشیم.

استاندار با اشاره به کشت فراسرزمینی و معایب آن افزود: استان سیستان بلوچستان دارای زمین‌های مناسب و فراوانی برای کشت انواع محصولات است.

کرمی بیان داشت: باید با تمام توان از تولیدگنندگان حمایت و مشکلاتشان را مرتفع نموده و مردم را به عرصه تولید و سرمایه گذاری هدایت کنیم تا شاهد رشد و توسعه استان باشیم.

وی با اشاره به آیه شریفه ای از قرآن کریم در زمینه کم فروشی؛ بر لزوم زندگی سالم و رعایت حلال و حرام بر اساس اصول و تعالیم دینی در زندگی تاکید نمود.
تعداد بازدید : ۵۳۹
(پنج شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۲) ۱۵:۱۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید