شنبه / ۵ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۴:۵۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۲۰۱۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

توسعه تجارت از طریق مرزهای آبی دنبال شود / لزوم توجه به اقتصاد دریا محور

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه توسعه تجارت علاوه بر مرزهای زمینی باید از طریق مرزهای دریایی نیز دنبال شود، گفت: توجه به اقتصاد دریا محور راهبردی اساسی جهت مهار تورم و رشد تولید است.

توسعه تجارت از طریق مرزهای آبی دنبال شود / لزوم توجه به اقتصاد دریا محور
(شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲) ۱۴:۵۳
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد کرمی در حاشیه دیدار با فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی جنوب شرق کشور ضمن گرامیداشت یاد امام شهدا و تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رمضان با اشاره به شعار سال اظهارداشت: پیام مقام معظم رهبری تکلیف را برای همه ما روشن کرد و نشان داد که همه باید برای مهار تورم و رشد تولید تمامی تلاش خود را به کار بگیرند.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های بی نظیر و مردمی خوب و متدین است که این پتانسیل های عظیم به فضل الهی می‌تواند تمامی موانع را برطرف کند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: نوآوری عامل موثری برای پیشرفت جامعه محسوب می‌شود لذا مدیران باید به دنبال ساختار شکنی و ایجاد نوآوری باشند.

وی با تاکید بر به فعلیت رساندن ظرفیت های سیستان و بلوچستان اذعان کرد: به زودی مشکلات این منطقه برطرف خواهد شد و آینده ای روشن در انتظار این خطه است.

کرمی با اشاره به افزایش سطح زیر کشت موز در استان خاطرنشان کرد: برنامه های مختلفی جهت استفاده از ظرفیت های معدن، کشاورزی و ... در حال پیگیری است.

وی با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در حوزه اقتصاد ادامه داد: از دیر باز تا کنون شاهدیم هر جا مردم وارد میدان شدند به موفقیت های بزرگی دست یافتیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه توسعه تجارت علاوه بر مرزهای زمینی باید از طریق مرزهای دریایی هم دنبال شود، گفت: باید موانع برطرف شود تا شاهد حضور مردم در اقتصاد باشیم.

وی با اشاره به توسعه شهرک های گلخانه‌ای در سیستان و بلوچستان افزود: این منطقه دارای ثروت های خدادادی فراوانی است که باید در جهت توسعه استان از آنها بهره بگیریم.

کرمی در پایان با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در امر سرمایه‌گذاری اذعان کرد: در کنار مسائل اقتصادی باید موضوعات فرهنگی هم دنبال شود.

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی جنوب شرق کشور نیز در این دیدار با اشاره به شعار سال گفت: استان سیستان و بلوچستان ظرفیت های لازم برای محقق شدن این شعار را دارد.

سردار سید حسن مرتضوی افزود: با همت، مدیریت جهادی، عزم و اراده قوی اتفاقات خوبی در انتظار این منطقه است اما برای حل مسائل این استان نیاز به نسخه ای ویژه است.

وی بیان کرد: ظرفیت های مختلف استان مانند دریا، باد انرژی های نو، ظرفیت های کشاورزی و گردشگری نیاز به یک نگاه خاص و تحرک ویژه جهت بالفعل کردن این ظرفیت ها دارد.

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی جنوب شرق کشور با تاکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت مرز خاطرنشان کرد: مرزها یک فرصت بی نظیر هستند که هنر ما باید تبدیل کردن تهدید ها به فرصت باشد.

وی با بیان اینکه باید قوانین دست و پاگیر در بخشی از مسائل اصلاح شود، گفت: مردم شریف، صبور و قانعی در استان سیستان و بلوچستان وجود دارند که باید همه با هم برای خدمت به آنها تلاش کنیم.
تعداد بازدید : ۶۵۲
(شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲) ۱۴:۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید