چهارشنبه / ۵ بهمن ۱۴۰۱ / ۰۰:۲۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۸۶۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

افتتاح کارخانه تولید انواع قیر در شهرک صنعتی کامبوزیا زاهدان

با حضور معاون اول رییس جمهور کارخانه تولید انواع قیر در شهرک صنعتی کامبوزیا شهرستان زاهدان به بهره برداری رسید.

افتتاح کارخانه تولید انواع قیر در شهرک صنعتی کامبوزیا زاهدان
(چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱) ۰۰:۲۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ معاون اول رییس جمهور در حاشیه مراسم افتتاحیه این واحد تولیدی اظهار داشت: توجه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته به ویژه سیستان و بلوچستان اولویت دولت مردمی دکتر رئیسی می باشد و بر همین اساس توسعه صنعتی و متوازن این استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: ضربآهنگ گازرسانی به پهنه استان سیستان و بلوچستان در دولت مردمی سیزدهم رشد شتابانی پیدا کرده و در آینده بسیار نزدیک منطقه سیستان نیز از نعمت گاز بهره مند خواهد شد.

"محمد مخبر " ادامه داد: تامین سوخت کارخانه ها و واحدهای تولیدی یکی از مشکلات عمده این استان می باشد که با انجام عملیات گاز رسانی بخشی از نگرانی ها و دغدغه های صنعتگران و تولیدکنندگان آن مرتفع خواهد شد.

وی اذعان کرد: راه اندازی این کارخانه که با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شده، می تواند؛ باعث تامین بخش زیادی از قیر و آسفالت مورد نیاز شهرداری ها و پروژه های راهسازی استان شود.

معاون اول رییس جمهور خاطر نشان کرد: این کارخانه می تواند با تولید محصولات صادرات محور از ظرفیت بازارهای کشورهای پاکستان و افغانستان نیز استفاده کند.

در آیین افتتاح کارخانه تولید قیر "فرآبند مهراد شرق " که وزرای نفت و نیرو نیز حضور داشتند، وزیر نفت در خصوص تامین سوخت مورد نیاز این واحد تولیدی دستورات لازم را صادر کرد.

شایان ذکر است؛ واحد تولیدی «فرآبند مهراد شرق» با تولید انواع قیر، سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال، اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ۱۲۵ نفر و ظرفیت تولید سالانه ۸۰ هزار تن در زمینی به گستره ۷۰۰۰ مترمربع در شهرک صنعتی زاهدان کامبوزیا در استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

تعداد بازدید : ۱,۱۳۶
(چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱) ۰۰:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید