سه شنبه / ۲۷ دی ۱۴۰۱ / ۱۱:۵۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۸۳۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

معادن سیستان و بلوچستان چند برابر معادن مس سرچشمه ظرفیت دارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: معادن این استان؛ چندبرابر ظرفیت معادن مس سرچشمه ظرفیت های معدنی دارد که لازم است برای به فعلیت رساندن این ظرفیت ها و پیشرفت استان به صورت مداوم تلاش و پیگیری کنیم.

معادن سیستان و بلوچستان چند برابر معادن مس سرچشمه ظرفیت دارد
(سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱) ۱۱:۵۶
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی در نشست تخصصی با مدیران اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اظهارداشت: سیستان‌وبلوچستان دارای ذخایر معدنی و ظرفیت های بسیار خوبی است که باید زمینه بهره برداری آن فراهم شود.

وی با تأکید بر اهمیت جذب سرمایه‌گذاران خاطرنشان کرد: جذب سرمایه گذاران بومی و غیر بومی باید به سرعت انجام شود که دراین‌راستا به منظور تسهیل در صدور مجوزها و حذف بروکراسی اداری مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در استان ایجاد شده است.

کرمی اذعان کرد: نظارت و کنترل بسیار اهمیت دارد؛ اما نباید تعلل ناشی از نظارت و کنترل دقیق، مانع کار سرمایه‌گذاری چه در حوزه داخلی و چه خارجی شود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: همه باید تلاش کنیم تا با ایجاد زیرساخت ها موانع کار سرمایه‌گذاران به سرعت برطرف شود.

وی باتاکید بر ایجاد تسهیل برای تولیدکنندگان، خاطرنشان کرد: اقتصاد باید از دلالی خارج شده و بر پایه تولید و سرمایه‌گذاری باشد.

کرمی تصریح کرد: ما به‌دنبال خروجی کار هستیم و حرف زدن به تنهایی معنایی ندارد، بنابراین محکم تصمیم می‌گیریم؛ محکم اجرا می‌کنیم و وابستگی به عناوین و موقعیت های شغلی نیز نداریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش در این نشست بیان داشت: خداوند زمین را برای استفاده انسان ها خلق کرده، مناطق مختلف سیستان و بلوچستان استعداد بالقوه ای در تولید نخیلات و خرما دارد، بنابراین ضرورت دارد؛ نهضت نخل کاری در این استان شکل بگیرد چراکه تاثیر زیادی بر اشتغالزایی و بهبود اقتصاد خانوار دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: خوشبختانه ظرفیت خوبی در حوزه شیلات داریم که برای به فعلیت رساندن این ظرفیت کارهای خوبی آغاز شده‌است که امیدوارم در آینده نزدیک به نتیجه مطلوب برسیم.
تعداد بازدید : ۷۹۲
(سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱) ۱۱:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید