شنبه / ۱۰ دی ۱۴۰۱ / ۱۶:۰۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۷۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

مسکن و راه از جمله مهمترین اولویت‌ های توسعه پایدار سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مسکن و راه دو اولویت‌ مهم استان محسوب می‌شوند و توجه به این موارد از اهمیت ویژه‌ای برای تحقق توسعه پایدار برخوردار است.

مسکن و راه از جمله مهمترین اولویت‌ های توسعه پایدار سیستان و بلوچستان
(شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱) ۱۶:۰۷

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی در نشست با مسئولان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این استان پهناورترین استان کشور است اما کمترین طول بزرگراه را داراست این حالیست که مسیر ارتباطی چابهار _میلک به عنوان یکی از کریدورهای اصلی تجارت جهانی ضرورت وجود راه های ارتباطی استاندارد را به منظور آسان سازی در رفت و آمدها و انجام حمل و نقل بین المللی دو چندان می کند.

وی ادامه داد: اقدامات ارزشمندی در چند سال اخیر برای توسعه بزرگراه در استان صورت گرفته است اما همچنان به منظور جبران عقب ماندگی های تاریخی در این بخش نیازمند عزم ملی هستیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت تامین مسکن مناسب برای شهروندان گفت: با توجه به اینکه مسکن در مسائل اقتصادی و اجتماعی نقش اصلی را ایفا می‌کند باید در ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان از مشارکت مردمی بیشتر بهره گرفت.

وی تصریح کرد: همچنین ضروری است در برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان که اراضی فراتر از نیاز وجود دارد ضمن حرکت به سمت ساخت واحدهای ویلایی و باغ ویلا با اقدامات خلاقانه از معماری ایرانی و اسلامی استفاده کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: درتامین اراضی مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن و ساخت راههای استاندارد با تمام ظرفیت از اختیارات استانی استفاده خواهیم کرد.

تعداد بازدید : ۸۵۵
(شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱) ۱۶:۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید