جمعه / ۱۸ آذر ۱۴۰۱ / ۱۵:۵۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۵۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

هیچ مانعی نباید جلوی توسعه سیستان و بلوچستان را بگیرد/ لزوم تبدیل علم و فناوری به کالا و خدمات

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به افتخاراتی که این استان در حوزه پژوهش و فناوری دارد، گفت: هیچ مانعی نمیتواند جلوی حرکت رو به رشد و توسعه ای این استان را بگیرد.

هیچ مانعی نباید جلوی توسعه سیستان و بلوچستان را بگیرد/ لزوم تبدیل علم و فناوری به کالا و خدمات
(جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱) ۱۵:۵۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در جلسه قرارگاه توسعه اشتغال دانش بنیان استان اظهارداشت: رتبه‌بندی و ارزیابی ۱۱۰ دانشگاه کشور توسط گروه رتبه‌بندی (ISC) انجام گرفت؛ نتایج این ارزیابی در جلسه ۹۵۸ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ تأیید و مصوب شد که رتبه مطلق هر دانشگاه اعلام شد.

وی افزود: در رتبه‌بندی سال ۱۳۹۹_۱۴۰۰، مجموعاً تعداد ۱۱۰ دانشگاه حضور داشتند که اطلاعات آنها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و بر اساس مأموریت، دانشگاه‌ها دسته‌بندی‌شده و مورد رتبه‌بندی قرار گرفته‌اند که دانشگاه سیستان و بلوچستان رتبه ۱۶ را در بین ۷۴ دانشگاه جامع کشور به خود اختصاص داده است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بر اساس آخرین ارزیابی انجام گرفته توسط دانشگاه استنفورد با استفاده از داده‌های پایگاه اسکوپوس، ۵ تن از اساتید دانشگاه سیستان و بلوچستان در بین دو درصد دانشمندان برتر جهان در سال ۲۰۲۲ قرار گرفتند.

وی با تاکید به لزوم برنامه ریزی در خصوص تبدیل پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان به قطب نوآوری و استارتاپ منطقه جنوب شرق کشور افزود: خوشبختانه پارک علم و فناری سیستان و بلوچستان به عنوان پارک برتر کشور شناخته شده است.

مدرس خیابانی ادامه داد: عملکرد پارک علم و فناوری باید به تولید کالا یا خدمات تبدیل شود.

وی با اشاره به افتخارات استان در حوزه پژوهش خاطرنشان کرد: امروز با افتخاراتی که در حوزه پژوهش و فناوری داریم هیچ مانعی نمیتواند جلوی سیستان و بلوچستان را برای رسیدن به توسعه بگیرد.


تعداد بازدید : ۹۴۹
(جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱) ۱۵:۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید