دوشنبه / ۱۳ تیر ۱۴۰۱ / ۱۱:۴۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۸۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

گفتمان مسئولان سیستان و بلوچستان به سمت تولید و توسعه تغییر کرده است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نوع نگاه مدیران و مطالبات فرمانداران به سمت توسعه شاخص‌های اقتصادی و جهش تولید تغییر کرده است.

گفتمان مسئولان سیستان و بلوچستان به سمت تولید و توسعه تغییر کرده است
(دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱) ۱۱:۴۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز دوشنبه در سمینار فرمانداران استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: این حضور اهمیت فراوانی دارد و نشان از مسئولیت پذیری فرمانداران است.

وی با تاکید بر اینکه سخت ترین کار ممکن بر عهده فرمانداران است خاطرنشان کرد: همه ما انتخاب شدیم تا وضع موجود را بهبود بخشیم لذا باید به نحو مطلوب به وظیفه خود عمل کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: همه از کالاهای تولید داخل استان استفاده کنیم و هر جا کالایی كم داریم آن را تولید کنیم.

وی با تاکید بر برجای گذاشتن نام نیک از خود اذعان کرد: حتما باید تلاش کنیم تا قبل از مسئولیت و بعد از آن تغییر محسوسی در جهت توسعه استان داشته باشیم.

مدرس خیابانی تصریح کرد: ماموریت اصلی ما رفع محرومیت، بهبود شاخص‌های توسعه و ایجاد اشتغال است لذا همه ما باید بر این اساس به صورت جهادی کار کنیم.

وی تاکید کرد: همه موضوعات استان در سه محور اصلی آب، راه و مرز و دو موضوع و مطالبه مهم شامل سلامت و آموزش خلاصه می شود که اگر بتوانیم این مهم را تامین کنیم شاهد توسعه روز افزون استان خواهیم بود.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه حواسمان باید باشد تا این اصول را گم نکنیم، خاطرنشان کرد: امروز با فهرست بلند بالایی از مشکلات دست به گریبانیم لذا باید تلاش کنیم تا در مدت مسئولیت خود این مشکلات را با تعیین اولویت ها حل کنیم.

وی در ادامه این نشست افزود: راه حل رفع محرومیت و ایجاد اشتغال اجرای پروژه‌های عمرانی و طرح‌های اقتصادی است.

مدرس خیابانی با تاکید بر اجرای طرح های کوتاه مدت و بلند مدت در کنار هم و توصیه به اینکه در اجرای پروژه‌ها نگاه دو قطبی صورت نگیرد تصریح کرد: در کنار طرح های زود بازده، پروژه های معادن بزرگ ازجمله معدن مس جانجا، معدن سیاسترگی و پروژه فولاد جزو پروژه های بلند مدت و پیشران هستند که به محض راه اندازی، تعداد زیادی در این پروژه ها نیز مشغول به کار خواهند شد.

وی گفت: استفاده از ظرفیت های داخلی هر شهرستان اهمیت دارد بر این اساس باید در با همگرایی مشکلات را حل کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: مشکلات امروز استان، با کار اداری و پشت میزی، حل نمی‌شود بلکه تلاش مستمر و روحیه جهادی می‌طلبد لذا کار جهادی و ۲۴ ساعته رمز موفقیت ما برای عبور از بحران ها است.

وی با اشاره به لزوم امید آفرینی در بین مردم افزود: همه باید تلاش کنیم تا بتوانیم استان را بسازیم بنابراین نیاز به همراهی مردم داریم.

مدرس خیابانی با تاکید بر کار بی امان و خستگی ناپذیر تصریح کرد: باید کار؛ بی منت، خالصانه و برای مردم باشد چرا که ما نوکر مردم هستیم.

وی اذعان کرد: کار عالمانه و هوشمندانه اهمیت فراوانی دارد لذا باید در کنار اقدامات خود کار علمی را رواج دهیم.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: کار باید هوشمندانه، اثر گذار و مسئله محور باشد تا بتوانیم اثربخشی آن را در استان ببینیم.

وی با تاکید بر کار به موقع و پرسرعت افزود: پروژه ها باید با سرعت بیشتری انجام شود چراکه وقتی زمان اجرای پروژه‌ها طولانی می‌شود دیگر هزینه ابتدایی در نظر گرفته شده کافی نیست و باید بودجه بیشتری صرف همان پروژه کنیم.

مدرس خیابانی گفت: کار باید واقعی و غیر نمایشی باشد چراکه کسی که باید ببیند، می‌بیند و مردم تاثیر آن را در زندگی خود احساس خواهد کرد.

وی در ادامه داد: درخواست داریم تا با توجه به الویت ها، پاسخ به مکاتبات، حضور میدانی دستگاه های اجرایی و تنفیذ اختیارات بتوانیم شاهد توسعه هر چه بیشتر استان باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: باید توجه داشت که در سخت ترین شرایط اقتصادی مدیریت می کنیم لذا در ارزیابی تصمیمات باید بر اساس زمان، مکان، ابزار و روش باشد.

وی با اشاره به انتصابات انجام شده افزود: ما هیچ تصمیمی را تحت فشار نگرفته و به فرمانداران در این حوزه هیچ توصیه ای نکرده‌ایم.

مدرس خیابانی با تاکید بر استفاده از بخش خصوصی افزود: امروز یکی از سیاست های مهم دولت استفاده از بخش خصوصی داری صلاحیت است.

وی در نهایت اذعان کرد: هر شهر یک محصول و هر روستا کالا را ترویج دهیم تا بتوانیم برند ‌سازی کنیم.

تعداد بازدید : ۱,۲۹۷
(دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱) ۱۱:۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید