دوشنبه / ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ / ۰۷:۲۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۵۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

هر دستگاه اجرایی مکلف است؛ حداقل یک ملک از املاک مازاد را در اجرای طرح مولدسازی به فروش برساند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همه دستگاه های اجرایی موظفند؛ حداقل یک ملک از املاک مازاد خود را در راستای اجرایی شدن طرح مولدسازی و کمک به تامین منابع مالی به فروش برسانند.

هر دستگاه اجرایی مکلف است؛ حداقل یک ملک از املاک مازاد را در اجرای طرح مولدسازی به فروش برساند
(دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱) ۰۷:۲۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ جلسه ستاد مولدسازی به ریاست حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" و با حضور معاونین وی و تعدادی از مدیران استانی در استانداری برگزار شد.

مدرس خیابانی در این جلسه بر لزوم اجرای طرح مولدسازی اموال مازاد و راکد دستگاه های اجرایی در جهت تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز تاکید کرد و افزود: در راستای اجرای طرح مولدسازی تمام دستگاه‌های اجرایی استان مکلفند حداقل یکی از املاک مازاد را در کوتاهترین زمان به اداره کل اقتصاد و دارایی ارائه و با طی مراحل قانونی به فروش برسانند.

وی گفت: همه دستگاه ها باید در اجرایی شدن این طرح همکاری داشته باشند و هر دستگاهی که در معرفی املاک مازاد مقاومت نماید به اداره کل بازرسی استان معرفی می شود.

استاندار بیان داشت: دستگاههای اجرایی مکلفند؛ اموال مازاد و راکد را به سازمان اقتصاد و دارایی ارائه و سپس این اموال در کمیسیون ماده ۵ تغییر کاربری شوند و پس از تغییر کاربری از طریق مزایده به فروش برسانند.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از راه‌های مولد سازی استفاده از فضاهای مازاد دستگاه های اجرایی به صورت اجاره و یا وثیقه برای بازدهی بهتر و مدیریت بهینه است و برای تحقق این موضوع باید این فضاهای راکد با اجاره های مطلوب و مناسب در حوزه اشتغال زایی به کار گرفته شود و دستگاهها مکلفند این فضاها را در جهت اشتغال زایی روستایی، اشتغال جوانان، کارآفرینان و زنان سرپرست خانوار اجاره دهند.

وی تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه نیز موظف است در بودجه های تخصصی دستگاه هایی را که در اجرایی شدن این طرح مشارکت بیشتری داشته باشند مد نظر قرار دهد و ملاک تخصیص اعتبارات را میزان مشارکت دستگاه‌های اجرایی در اجرای این طرح قرار دهد.

رضایی مدیرکل اقتصاد و دارایی در این جلسه اظهار داشت: در راستای طرح مولد سازی، تاکنون ۴۱ ملک مازاد دستگاهها، شناسایی شده و از این تعداد ۲۲ ملک از وزارتخانه متبوع مجوز فروش گرفته و از این تعداد ۶ ملک به فروش رسیده است.

تعداد بازدید : ۱,۳۷۹
(دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱) ۰۷:۲۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید