دوشنبه / ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۳:۵۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۱۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

بیست و چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی سیستان وبلوچستان برگزار گردید

بیست وچهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی سیستان وبلوچستان، به ریاست معاون سیاسی واجتماعی استاندار در زاهدان، برگزار گردید.

بیست و چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی سیستان وبلوچستان برگزار گردید
(دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۱) ۱۳:۵۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ بیست و چهارمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان سیستان وبلوچستان، با بررسی آخرین اقدامات در حوزه فضای مجازی وتصمیم گیری در خصوص فعالیت رسانه های فاقد مجوز، در محل سالن جلسات معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری تشکیل شد.

معاون سیاسی واجتماعی استاندار و رئیس شورای اطلاع رسانی استان گفت: تمامی مدیران دستگاه های اجرایی موظف به مصاحبه با رسانه های دارای مجوز از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی می باشند.

رحمدل بامری تاکید کرد: هیچ مدیری با رسانه و یا فردی که فاقد مجوز مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد مصاحبه ای انجام ندهد.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان افزود: عدم مصاحبه با اینگونه رسانه ها و فعالان فضای مجازی، باعث می شود تا این گونه افراد در راستای قانونمند بودن فعال شوند، زیرا گاهاً از این طریق زمینه برای سو استفاده رسانه های معاند فراهم شده است.

بامری خاطرنشان کرد: در راستای اقناع سازی رسانه های دارای مجوز، جلسات توجیهی با هماکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان برگزار گردد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان و دبیر شورای اطلاع رسانی نیز در این جلسه با ارائه رصد رسانه ای کشوری و استانی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن دعوت از رسانه های فاقد مجوز در راستای قانون مداری و دریافت مجوز، از آنان خواست که هر چه سریع تر اقدام لازم را در این خصوص انجام دهند.

مسگرانی ادامه داد: روابط عمومی دستگاه ها موظف هستند هر آنچه در خصوص اخبار منتشر شده در فضاهای مجازی و مطبوعاتی، اتفاق می افتد، بلافاصله واکنش نشان داده و در جهت اقناع سازی فضای عمومی تلاش نمایند.

وی افزود: از رسانه ها و مطبوعات فعال در استان می خواهیم در راستای مباحث شعار سال، برنامه های دستگاه های اجرایی را پوشش دهند.

تعداد بازدید : ۱,۰۱۷
(دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۱) ۱۳:۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید