شنبه / ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ / ۰۹:۵۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۱۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

استاندار سیستان و بلوچستان بر صنعتی سازی واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن تاکید کرد

استاندار سیستان و بلوچستان بر صنعتی سازی واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در این استان با هدف ارتقای کیفیت، کاهش هزینه ساخت و مدت زمان اتمام پروژه ها تاکید کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان بر صنعتی سازی واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن تاکید کرد
(شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱) ۰۹:۵۴

حسین مدرس خیابانی شامگاه جمعه در ششمین جلسه شورای تامین مسکن سیستان و بلوچستان که با محوریت طرح نهضت ملی مسکن برگزار شد با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان در رونق تولید نهضت ملی مسکن نقش مهمی را می‌توانند ایفا کند، اظهارداشت: از آنجایی که یکی از نیازهای کنونی برای مدیریت نیاز مسکن در جامعه وارد کردن فناوری به عرصه ساخت و ساز برای شتاب بخشیدن به اجرای پروژه هاست ضروری است کارخانه سازه‌های پیش ساخته بخش مسکن در استان راه اندازی شود.

وی بیان کرد: سهمیه سیستان و بلوچستان در طرح نهضت ملی مسکن در افق چهار ساله ۲۸۰ هزار واحد مسکونی است که تحقق آن علاوه بر خانه دار شدن اقشار کم درآمد تحولات اقتصادی و اشتغال بخش قابل توجهی از افراد جویای کار استان را به همراه دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان بر شناسایی پروژه‌های مسکن متوقف مانده در استان، استفاده از ظرفیت‌های داخلی نظیر نیروی انسانی و مصالح ساختمانی در اجرای پروژهای طرح نهضت ملی مسکن و همچنین مدنظر قرار گرفتن آموزش فنی حرفه‌ای در تمامی مشاغل مرتبط با حوزه مسکن و تامین مسکن افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و جانبازان بالای ۷۰ درصد استان تاکید کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی و دبیر شورای تامین مسکن سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: پیشرفت فیزیکی کل واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در حوزه تحت پوشش ۲ اداره کل راه و شهرسازی شمال و جنوب و بنیاد مسکن افزون بر ۲۹ درصد است که در مجموع در کل استان زمینه ساز اشتغال حدود چهار هزار و ۵۰۰ نفر شده است.

عطاء اله اکبری افزود: همچنین در مرحله جدید ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن در سراسر سیستان و بلوچستان ۱۸۷ هزار و ۱۸۹ نفر از مهر تا اسفند ماه سال گذشته اقدام به نام نویسی کرده‌اند که تاکنون اطلاعات ۲۶ هزار و ۹۰۵ نفر تایید نهایی شده است.

وی با قدرانی از مساعدت بانک مسکن در پرداخت تسهیلات تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار تاکنون ۶ هزار و ۲۴۳ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان به بانک معرفی شده‌اند که از این حیث نیز این استان در تراز برتر قرار گرفته است.

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تاکنون سازندگان جهت دریافت تسهیلات بیش از ۵۷۳ میلیارد تومان قرارداد مشارکت با بانک مسکن منعقد کردند که ۲۰۰ میلیارد تومان آن به پروژه ها تزریق و باعث شتاب در اجرای پروژه ها شده است.

تعداد بازدید : ۱,۰۰۵
(شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱) ۰۹:۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید