جمعه / ۵ فروردین ۱۴۰۱ / ۲۲:۴۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۷۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

بازدید از طرح آبرسانی حرمک آخرین مقصد سفر وزیر نیرو به سیستان و بلوچستان بود

"علی‌اکبر محرابیان" در ایستگاه پایانی سلسله‌بازدید‌های یوم جاری، از طرح اضطراری آبرسانی از دشت حرمک به شهر زاهدان بازدید کرد.

بازدید از طرح آبرسانی حرمک آخرین مقصد سفر وزیر نیرو به سیستان و بلوچستان بود
(جمعه ۵ فروردین ۱۴۰۱) ۲۲:۴۸

"علیرضا قاسمی" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان در جریان این بازدید گفت: طرح آبرسانی از دشت حرمک به منظور جبران بخشی از کبود آب شرب شهر زاهدان در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه فاز یک طرح فوق، با اعتبار هزینه شده ۹۱۰ میلیارد ریال به مرحله بهره‌برداری رسیده است افزود: در این مرحله، اجرای ۲۲ کیلومتر خط انتقال، حفر ۵ حلقه چاه، اجرای ۴۱ کیلومتر خطوط انتقال انرژی و برق‌رسانی، خرید و نصب ۵ دستگاه الکتروپمپ جهت تقویت فشار ایستگاه‌های پمپاژ بین‌راهی انجام شده است.

وی اضافه کرد: با مجموع این اقدامات، تأمین و انتقال آب به میزان ۱۵۰ لیتر بر ثانیه صورت می‌گیرد.

مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان همچنین از شروع فاز دو طرح فوق خبر داد و گفت: برای این پروژه نیز حفر ۵ حلقه چاه به منظور افزایش ظرفیت به میزان ۱۵۰ لیتر بر ثانیه با پیش‌بینی ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار در دستور کار قرار گرفته است.

این گزارش می‌افزاید: تأمین آب شهر زاهدان با جمعیتی بالغ بر ۷۵۰ هزار نفر از دو منبع تأمین می‌شود.
یک منبع به میزان ۸۵۰ لیتر بر ثانیه از طریق چاه‌های سطح شهر که بخشی از آن شیرین‌سازی می‌شود و منبع دوم آب انتقالی از چاه‌نیمه‌های سیستان به میزان ۹۰۰ لیتر بر ثانیه است.

اما این ظرفیت جوابگوی روزهای گرم سال و اوج مصرف نیست و این کلانشهر با کمبود آب ۸۰۰ لیتر بر ثانیه‌ای روبه‌روست که با وارد مدار شدن فاز اول طرح حرمک کمبود آب به ۶۵۰ لیتر بر ثانیه می‌رسد.

تعداد بازدید : ۹۲۵
(جمعه ۵ فروردین ۱۴۰۱) ۲۲:۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید