پنج شنبه / ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۷:۵۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۵۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

مردم سیستان و بلوچستان مانع زیاده‌خواهی دشمنان هستند

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مردم این دیار طی سالیان متمادی با وفاداری به نظام جمهوری اسلامی همچون سدی مستحکم در برابر زیاده‌خواهی دشمنان ایستاده‌اند.

مردم سیستان و بلوچستان مانع زیاده‌خواهی دشمنان هستند
(پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰) ۱۷:۵۸

رحمدل بامری روز پنجشنبه در نشست شورای اداری چابهار که با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: سواحل مَکُران خصوصا چابهار، این گنج پنهان دارای انسان‌های بسیار وفادار و ظرفیت‌های خدادادی زیادی در حوزه‌های مختلف است و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در این منطقه بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه چابهار امروز به چند شهرستان تبدیل شده است گفت: ظرفیتی که در چابهار وجود دارد مرز خشکی و آبی‌ است و که هردوی آنها در این منطقه جمع شده است و دسترسی به آب‌های آزاد از مزیت‌های این سرزمین است که می‌طلبد به نحوی شایسته از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: البته مشکلاتی هم در حوزه چابهار وجود دارد که  در راستای رفع آنها تلاش‌های زیادی شده است و بعضا رفع برخی از آنها به تصمیم‌های ملی نیاز دارد.

وی تاکید کرد: یکی از مشکلات، مشکل بهداشت و درمان در هفت شهرستان است و امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی چابهار هرچه زودتر مستقل شود.

بامری گفت: مشکل دیگر آب است، کلنگ احداث انتقال آب دریای عمان و شیرین سازی  حوزه استان سیستان و بلوچستان و چابهار زده شد و امیدواریم در بازه زمانی معینی تکمیل و به بهره‌برداری برسد تا بتواند بتواند گره‌ای‌ از مشکلات مردم باز کند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: روزانه میزان تولید آب شیرین‌ چابهار ۳۷ هزار متر مکعب آب است درحالی که شهر چابهار به ۶۰ هزار متر مکعب آب شیرین نیاز دارد.

وی گفت: با توجه به حوادث ناگواری که در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان رقم می‌خورد جان تعدادی از مردم عزیزمان را از دست داده‌ایم و بعضا نخبه‌های علمی، فرهنگی و دینی منطقه هم در همین جاده‌های ناایمن جان‌باختند.

بامری اضافه کرد: حاشیه‌نشینی یکی دیگر از مشکلات شهرستان چابهار است که از جمعیت ۲۳۰ هزار نفری این شهرستان، ۷۰ هزار نفر حاشیه نشین هستند که اقداماتی در حوزه ساماندهی، اسکان و رفع تصرفات انجام شده اما تا آنچه که باید اجرا شود فاصله داریم.

وی اظهار داشت: در بسیاری از مناطقی که در حریم ساحل تصرف شده بود آزادسازی خوبی انجام شده است که جای قدردانی دارد.


تعداد بازدید : ۱,۱۱۴
(پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰) ۱۷:۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید