پنج شنبه / ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۷:۵۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۵۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
رییس قوه قضاییه:

سیستان و بلوچستان به کار ویژه و جهادی نیاز دارد

رییس قوه قضاییه با بیان این‌که سیستان و بلوچستان مستحق کار ویژه و جهادی است گفت: در مورد مسائل این استان نباید بخشی فکر کرد بلکه باید همفکری کنیم زیرا با استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

سیستان و بلوچستان به کار ویژه و جهادی نیاز دارد
(پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰) ۱۷:۵۳

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای روز پنجشنبه در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان اظهارداشت:برخی از مسوولان می گویند که ما امکانات و اختیارات لازم برای انجام ماموریت و ایجاد تحول برای رفع مشکلات استان را نداریم و اگر داشتیم می‌توانستیم بهتر کار  کنیم که به نظرم این حرف درستی نیست.

وی افزود: کمبود امکانات و نیروی انسانی به نظرم حرف درستی است اما اگر با همدلی و با شناسایی مسائل بخواهیم کار کنیم آیا بیشتر از این نمی توانیم این مشکلات را رفع کنیم.

وی بیان کرد: بودجه، امکانات و نیروی انسانی حتما در پیشبرد کارها موثر است اما بخش مدیریت بسیار مهمتر است و اگر در مدیریت موفق عمل کنیم با امکانات کم هم  می‌توانیم بسیاری از کارها را جلو ببریم.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای گفت: در مسأله کرونا همه دنیا به این ویروس مبتلا شدند و با وجود اینکه تحریم نبودند و امکانات زیادی هم داشتند اما در مبارزه با این ویروس نسبت به ایران اسلامی عقب تر هستند.

وی بیان کرد: با وجود همه‌ی تلاش‌های دشمن برای ایجاد نا امنی در سیستان و بلوچستان اما با کمک مردم و دستگاه‌های نظامی، اطلاعاتی و دستگاه قضایی امنیت بسیار خوبی در این استان است.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه بعضی مجازات‌ها بازدارنده نیست و برخی از مجازات‌ها بسیار زیاد است تصریح کرد: در زمینه مواد مخدر مجازات‌ها سنگین است و این مسأله‌ای بوده که این استان و استان‌های دیگر به آن مبتلا هستند باید همفکری کنیم که در این زمینه چه اقداماتی انجام دهیم که هم موثر و هم بازدارند بوده و عوارض نداشته باشد.

وی با بیان اینکه بعضی از جرائم خشن و قتل عمد در سیستان و بلوچستان نسبت به شاخص‌ها زیاد است افزود: اگر سرمایه گذاری را در این استان بیشتر و امنیت آنان را تامین و زمینه اشتغال را فراهم کنیم می‌توانیم بسیاری از جرائم را کاهش دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای با بیان اینکه اگر یک سرمایه‌گذاری، کار خوبی در سیستان و بلوچستان کرد باید تشویق کنیم و زمینه‌های سرمایه‌گذاری را در این استان فراهم کنیم گفت: کارهای بسیار خوبی در سیستان و بلوچستان انجام شده ولی هنوز جای کار دارد.


تعداد بازدید : ۱,۰۲۸
(پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰) ۱۷:۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید