پنج شنبه / ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۷:۰۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۴۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

رییس قوه قضاییه:هدف از سفر به سیستان و بلوچستان اقدام در جهت رفع مشکلات است

رییس قوه قضاییه:هدف از سفر به سیستان و بلوچستان اقدام در جهت رفع مشکلات است
(پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰) ۱۷:۰۳

رییس قوه قضاییه گفت: هدف از سفر به سیستان و بلوچستان این است که از نزدیک با  همکاری و همیاری مردم و مسوولان استان، استاندار، نماینده ولی فقیه، همه مسوولان در رده‌های مختلف و علمای محترم اهل تسنن و تشیع بتوانیم قدمی را در جهت رفع مشکلات و بهبود کارها در این استان برداریم. 

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای روز پنجشنبه در بدو ورود به زاهدان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارداشت: در ابتدا لازم می‌دانم از مردم خوب، زحمتکش و متدین به دین مبین اسلام در سیستان و بلوچستان تشکر کنم.

وی افزود: ایام شعبانیه، پیشاپیش فرارسیدن سال نو و بهار طبیعت و متعاقب آن ماه پرخیر و برکت مبارک رمضان را تبریک عرض می‌کنم و آرزوی توفیق برای همه مسلمانان جهان به ویژه مسلمانان خطه سیستان و بلوچستان را دارم.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه وظیفه داریم در تمام ایام سال به مناطق و استان‌های مختلف کشور تا جایی که مقدور و ممکن است سفر کرده و از نزدیک در این مکان‌ها حضور پیدا کنیم خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلاتی که مربوط به هر استان می‌‎شود قبلا احصا و بررسی شده و از نزدیک با مدیران، خبرگان و مسوولان استان تبادل نظری در جهت رفع مشکلات خواهیم داشت.

وی ادامه داد: این استان با این سابقه کهن و دیرینه، با این مردم زحمت کش و تلاشگری که دارد حقیقتا سزاوار نیست، که بعضی از مشکلاتی که امروز با آن دسته و پنجه نرم می‌کنند در آن وجود داشته باشد.
محسنی اژه‌ای اظهارداشت: در این سفر همچنین مسائل و مشکلات قضایی در سیستان و بلوچستان اگر هست با کمک مسوولان استان و مسوولان قضایی به یاری خدا در جهت بهبودش قدم‌های بلندتری را نسبت به گذشته برخواهیم داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ششمین سفر رسمی استانی خود امروز به همراه جمعی از مسوولان عالی قضایی به سیستان‌وبلوچستان سفر کرد.

دیدار با اقشار مختلف مردمی و روحانیون شیعه و سنی سیستان و بلوچستان، دیدار با قضات و کارکنان دادگستری این استان، حضور در شورای اداری و بررسی مشکلات قضایی استان و تصویب مصوبات برای رفع مشکلات دستگاه قضایی از مهمترین برنامه‌های سفر رییس قوه قضاییه به استان پهناور سیستان و بلوچستان است.

سایر مسوولان عالی قضایی که در سفر به سیستان و بلوچستان رییس قوه قضاییه را همراهی می‌کنند، هر کدام به نقاط مختلف این استان پهناور خواهند رفت تا ضمن دیدار مستقیم و بدون واسطه با مردمان شریف و عزیز مناطق دورافتاده و محروم این استان، از نزدیک با مشکلات آن‌ها آشنا شوند و برای برطرف کردن مسائل قضایی و سایر مشکلات آن‌ها در حد مقدورات، اقدامات مقتضی را ترتیب دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای از بدو تصدی ریاست دستگاه قضا در دهم تیرماه سالجاری تاکنون به صورت رسمی و در صدر هیات عالی قضایی به استان‌های ایلام، قزوین، خوزستان، گلستان و خراسان‌رضوی سفر کرده  و سفر روز پنجشنبه به سیستان‌وبلوچستان ششمین سفر رسمی ریاست قوه قضاییه در دوره جدید محسوب می‌شود.

البته ریاست دستگاه قضا در دوره جدید علاوه بر سفرهای رسمی استانی که به همراه هیات عالی قضایی انجام می‌شود، سفرهایی غیررسمی و بدون تشریفات را هم در برنامه کاری خود گنجانده‌ است؛ استان‌های قم، البرز، اصفهان و هرمزگان استان‌هایی بودند که رییس قوه قضاییه طی مدت اخیر بدون انجام تشریفات به آن مناطق سفر کرده است. 

نقطه اشتراک تمام سفرهای استانی رییس قوه قضاییه در دوره جدید، اعم از سفرهای رسمی همراه با هیات عالی قضایی و سفرهای غیررسمی و بدون تشریفات، انجام ملاقات‌ها و دیدارهای مستقیم و بلاواسطه با  مردم در سراسر ایران اسلامی و رفع مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی آن‌ها و همچنین اتخاذ رویکرد مسئله‌محور و تخصص‌گرایانه در قبال چالش‌ها و آسیب‌های موجود است که به نحوی از انحاء مرتبط با وظایف و مسوولیت‌های دستگاه قضا بویژه در حوزه صیانت از حقوق عامه می‌شوند.

در این سفر معاون اول قوه قضاییه، رییس دیوان عالی کشور، وزیر دادگستری، معاون سیاسی قوه قضاییه، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه، رییس دیوان عدالت اداری، معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه، رییس سازمان بازرسی، رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح، رییس ثبت اسناد و املاک کشور، معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، رییس سازمان زندان‌های کشور و رییس سازمان پزشکی قانونی در این سفر رییس قوه قضاییه را همراهی می‌کنند.


تعداد بازدید : ۹۱۱
(پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰) ۱۷:۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید