دوشنبه / ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۳۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

ورود هاسب در حوزه آموزش نیروی انسانی

موسسه خیریه هاسب برای آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی در استان سیستان و بلوچستان اعلام آمادگی کرد.

ورود هاسب در حوزه آموزش نیروی انسانی
(دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰) ۱۰:۵۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ جلسه هماهنگی به ریاست حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" و با حضور واعظ مهدوی و چند تن از اعضای موسسه خیرین هاسب و روسای دانشگاه های استان در استانداری برگزار شد.

در این نشست خیرین هاسب برای آموزش اقشار مختلف به منظور توانمند سازی نیروی انسانی و ایجاد تحرک فکری، نوآوری،خلاقیت و ایجاد ظرفیت جدید در سطح استان با همکاری دانشگاه های استان اعلام آمادگی کردند.

مدرس خیابانی در این نشست یکی از چالش‌های موجود در استان را کمبود نیروی متخصص و وجود فارغ التحصیلان فاقد مهارت حرفه‌ای عنوان کرد.

وی تصریح کرد:بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی متقاضی نیروی دارای مهارت هستند و از سویی افراد جویای کار زیادی نیز مراجعه می کنند اما به دلیل عدم مهارت لازم، نمی توانند جذب این واحدها شوند.

استاندار ضمن تقدیر از اقدامات و اهداف موسسه هاسب گفت: مهارت آموزی در دو حوزه اتومکانیک و حوزه مسکن و مهارت‌های ساختمانی در اولویت نیاز است که دانشگاه فنی و حرفه‌ای و همچنین موسسه هاسب در این حوزه ها ورود پیدا کنند و به صورت عملیاتی بازخوردهای آن بررسی و اعلام شود که چند نفر تحت آموزش قرار گرفته اند و از افراد آموزش دیده چند نفر در پروژه ها جذب شدند.

استاندار گفت: در رده های آموزش مسئولین نیز در گام اول مدیران ستادی، فرمانداران، بخشداران ،دهیاران و شهرداران رده‌بندی و قالب های آموزشی مشخص و آموزش ها در این رده ها اجرایی شود و سند جامع آموزشی تا رده دهیاری ها اجرا شود.

گفتنی است در این نشست مدیران دانشگاه های استان برای همکاری و استفاده از امکانات و ظرفیت اساتید در جهت اجرای اهداف موسسه خیریه هاسب در حوزه آموزش اعلام آمادگی کردند و در پایان نیز تفاهم نامه همکاری بین موسسه خیریه هاسب و اداره کل فنی و حرفه ای استان به امضا رسید.

تعداد بازدید : ۱,۵۳۲
(دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰) ۱۰:۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید