شنبه / ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ / ۲۲:۰۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۳۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

مطالعات تطبیقی برای بررسی وضعیت آموزشی سایر کشورها انجام شود

استاندار گفت: مطالعات تطبیقی برای بررسی نحوه آموزش و میزان بازدهی و آسیب شناسی وضعیت آموزشی در شرایط کرونا در سایر کشورها انجام شود.

مطالعات تطبیقی برای بررسی وضعیت آموزشی سایر کشورها انجام شود
(شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰) ۲۲:۰۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا به ریاست حسین مدرس خیابانی استاندار و با حضور مدیران استانی مرتبط صبح امروز در استانداری برگزار شد.

مدرس خیابانی در این نشست بر انجام مطالعات پژوهشی در حوزه آموزش توسط دانشگاه تاکید کرد و اظهار داشت: در دوسال گذشته غالب مراکز آموزشی و دانشگاه ها به صورت غیر حضوری آموزش داشته اند که این موضوع قاعدتاً آسیب‌هایی را به دنبال دارد که عمده این آسیب ها در آینده جلوه گر خواهد شد.

وی تاکید کرد: دانشگاه ها مطالعات تطبیقی با کشورهای دیگر هم در حوزه دانش‌آموزی و هم در حوزه دانشگاهی انجام دهند که مشخص شود دانش‌آموزان و دانشجویان در شرایط حاکمیت کرونا در کشورهای دیگر چه شرایطی دارند و فضای آموزشی و ارائه آموزش در دیگر کشورها چگونه است.

وی خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته در اولین اقدام برای مقابله با کرونا مدارس و دانشگاه ها تعطیل شدند که این موضوع جای انتقاد دارد و تاثیر بحران کرونا بر افت تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان و آسیب های ناشی از این امر در آینده نمایان خواهد شد.

استاندار تاکید کرد: دانشگاه این پژوهش و بررسی را در قالب پایان نامه و مقاله ارائه دهد تا مرجعی برای تصمیم گیری های آینده در حوزه آموزش قرار گیرد.

استاندار در بخش دیگری از این جلسه اظهار داشت: ایجاد فضای رقابتی در حوزه مقابله با کرونا را در سطح شهرستان ها در دستور کار قرار دادیم و ارزیابی فرمانداران نیز بر همین مبنا انجام خواهد شد و بازخوردهای متناسب با عملکرد فرمانداران صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در تخصیص اعتبارات و بودجه،تامین خودرو و نیروی انسانی متناسب با عملکرد فرماندار هر شهرستان این امکانات اختصاص خواهد یافت.

مدرس خیابانی تصریح کرد: این رتبه‌بندی نه تنها در حوزه کرونا بلکه در همه حوزه ها برای مدیرانی که خوب کار کرده اند و سیاست‌های دولت را اجرا کردند باید لحاظ شود.


تعداد بازدید : ۱,۰۷۲
(شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰) ۲۲:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید