دوشنبه / ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۱۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

درختکاری باید به فرهنگ تبدیل شود

استاندار گفت: درختکاری باید به یک فرهنگ متداول و رفتار پرتکرار تبدیل شود.

درختکاری باید به فرهنگ تبدیل شود
(دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۰) ۱۳:۰۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز گذشته در مراسم غرس نهال در بلوار ارتش منطقه زیباشهر، درختکاری را نشانه تبلور زندگی و آغاز خلقت عنوان کرد و افزود: کاشت نهال باید به فرهنگ متداول و رفتار پر تکرار تبدیل شود.

مدرس خیابانی گفت: روز درختکاری نباید تنها در روز ۱۵ اسفند متوقف شود و همه دستگاه‌ها تکلیف دارند برای توسعه فضای سبز داخل مجموعه و فضای اطراف مجموعه اداری نهال‌کاری کنند.

وی افزود: شورای شهر و شهرداری باید برای توسعه فضای سبز شهری تلاش کنند و چهره شهرها را عوض کنند‌.

وی تاکید کرد: باید فضای رقابتی بین محله ای و منطقه‌ای برای توسعه فضای سبز شکل بگیرد و هر منطقه که در توسعه فضای سبز عملکرد بهتری داشته باشد به طور خاص به عنوان منطقه نمونه معرفی شود.

استاندار گفت: برای تامین آب فضای سبز شهر زاهدان مقرر شده از پساب تصفیه خانه شهر زاهدان استفاده شود که باید اجرای این طرح فاز بندی شود.

وی ادامه داد:توسعه استان بدون توسعه زاهدان امکان پذیر نیست و زاهدان باید با همت همه دستگاهها و همکاری مردم به به عنوان یک شهر نمونه معرفی شود.

نماینده عالی دولت در استان از شهر هیدوج به عنوان یک شهر سالم و تمیز یاد کرد که نشان دهنده فرهنگ و همکاری مردم است و خاطرنشان کرد: همکاری مردم شرط اساسی برای توسعه و موفقیت در امور است.

این مقام ادامه داد: توجه همه مسئولین کشور به استان سیستان و بلوچستان است ولی توسعه استان بیشتر با استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای استان و خود مردم منطقه انجام می شود.

حسین مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: بالاترین رقم حدود ۹۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت های سیل به منطقه جنوب استان اختصاص پیدا کرده است.

وی بیان داشت: طرح جمع آوری فاضلاب شهر کنارک با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان در حال اجراست و تا شهریور سال ۴۰۱ به بهره برداری می رسد.

تعداد بازدید : ۱,۱۰۶
(دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۰) ۱۳:۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید