یکشنبه / ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۷:۲۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۰۱۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

بخش عمده ای آرامش مردم در گرو آرامش بازار است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بخش عمده ای از آرامش مردم در گرو آرامش بازار بوده و وظیفه ستاد تنظیم بازار ایجاد تعادل در این حوزه است.

بخش عمده ای آرامش مردم در گرو آرامش بازار است
(یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰) ۱۷:۲۸

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز یکشنبه در ستاد تظیم بازار استان اظهارداشت: در حوزه کالاهای اساسی باید سفره مردم را پر کنیم و یک نظام عرضه و تفاضا متعادل را رقم بزنیم تا هم تولیدکننده و هم مصرف‌کننده متنفع شود.

وی ادامه داد: اصل بر فراوانی است و باید یک کالا وفور داشته باشد زیرا اگر عرضه کالایی کاهش یابد خانه‌های مردم تبدیل به انبار کالاها می‌شود.

رییس ستاد تنظیم بازار سیستان و بلوچستان با تاکید بر حفظ آرامش بازار خاطرنشان کرد: وفور کالا این اطمینان را می‌دهد تا مردم آرامش خود را حفظ کنند در نتیجه بازار دچار اختلال نخواهد شد.

مدرس خیابانی تصریح کرد: تنظیم بازار ۲ شاخص دارد، موجودی و قیمت و ما باید در تنظیم باز کالاهای اساسی نسبت این ۲ شاخص را حفظ کنیم تا بازار دچار اختلال نشود‌.

وی خاطرنشان کرد: در تامین کالاهای اساسی باید اولویت این باشد که این کالاها در داخل استان تولید شود.

استاندار ادامه داد: کالاهای استراتژیک باید به تعداد زیاد باشد تا بازار آرامش خود را حفظ نموده و مردم بتوانند به راحتی اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنند.

مدرس خیابانی تصریح کرد: ذخیره بخش خصوصی ما نیز باید افزایش پیدا کند زیرا این ذخایر کالا را توزیع را می‌کنند و وظیفه ماست تا کالاها را در همه جای استان توزیع نماییم.

وی با تاکید بر نظارت روی عرضه کالاها افزود: نظارت باید بر افزایش قیمت‌ها و شکایت‌های مردمی باشد و باید اگر کسی قیمت نجومی روی کالایی می‌گذارد برخورد جدی شود.

استاندار با تاکید بر پرهیز از اهتکار خاطرنشان کرد: اگر کسی احتکار می‌کند معاند است و این کار از لحاظ شرعی نیز حرام بوده لذا باید نظارت جدی در حوزه صورت گیرد.

تعداد بازدید : ۹۶۱
(یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰) ۱۷:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید