شنبه / ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۱:۱۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۹۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

جایگاه‌‍‌های سوخت سیستان و بلوچستان در ایام نوروز شبانه‌روزی فعال باشد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همه‌ی جایگاه‌‍‌های سوخت در شهرهای مسافرپذیر این استان در ایام نوروز باید به صورت شبانه‌روزی فعال باشند تا مسافران و گردشگران با مشکل کمبود سوخت مواجه نشوند.

جایگاه‌‍‌های سوخت سیستان و بلوچستان در ایام نوروز شبانه‌روزی فعال باشد
(شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰) ۱۱:۱۱

حسین مدرس خیابانی شامگاه جمعه در ستاد اجرایی خدمات سفر سیستان و بلوچستان اظهارداشت: وقتی راجع به تنظیم بازار صحبت می‌کنیم این مهم در ایام نوروز و شب عید، ماه رمضان، محرم و صفر خود را نشان می‌دهد.

وی افزود: هر چند که در طول سال ما باید نسبت به بحث منابع طبیعی و درختکاری اهتمام داشته باشیم اما در روزهای اخیر با توجه به نزدیک شدن به روز درختکاری این مهم دارای اهمیت است.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه باید از امروز همه‌ی فرمانداران استان ستاد سفر را تشکیل دهند و کمیته‌های مربوطه را برگزار و تقسیم کار انجام شود ادامه داد:دستگاه‌های دولتی سه کار محوطه‌سازی، فضای سبز و زیباسازی را مدنظر داشته باشند.

وی با بیان اینکه روز پانزدهم اسفند تمام دستگاه‌ها موضوع کاشت نهال را مدنظر داشته باشند اظهارداشت: اصلش این است که آیین روز درختکاری نباید به یک روز ختم شود و بایستی عرف همگانی باشد.

مدرس خیابانی با بیان اینکه امیدوارم چهره شهر زاهدان تغییر کند تاکید کرد: وقتی صحبت از توسعه و پیشرفت می‌کنیم به این معنی است که هر روز چهره شهر در تمام ابعاد باید متفاوت باشد.

وی با اشاره به اینکه در بحث فرهنگسازی در رفتارهای اجتماعی و شهروندی باید تلاش انجام شود تصریح کرد: ما هدفمان از اینکه گردشگر و مسافر به استان بیاید و به آن‌ها خدمات دهیم این است که اقتصاد شهر و استانمان فعال باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: کرونا در ۲ سال گذشته برنامه‌های گردشگری و سفر را کمرنگ کرد اما امسال پیش‌بینی می‌شود متفاوت‌تر باشد و مردم به نسبت ۲ سال اخیر بیشتر به سفر بروند.

وی با اشاره به اینکه از کنار این رفت و آمدها باید اشتغال برای مردم ایجاد شود، بیان کرد: اصل فضای گردشگری اقتصاد است و برای درآمد از این حوزه باید هدف‌گذاری شود تا با خدماتی که به مسافران ارائه می‌شود به اقتصاد شهر کمک کنیم.

مدرس خیابانی ادامه داد: باید به وضعیت نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی شهرها رسیدگی شود و همه دستگاه‌ها موظفند در ایام نوروز نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی ادارات را در اختیار گردشگران قرار دهند.

وی تصریح کرد: زیباترین سواحل در این استان وجود دارد اما هیچ استفاده‌ای در زمینه ورزش‌های آبی نمی‌شود که لازم است اداره ورزش و جوانان در این زمینه اقدامات مناسبی را برنامه‌ریزی کند.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر افزایش ظرفیت مراکز بهداشتی و درمانی و شناسایی نقاط حادثه‌خیز استان بیان کرد: مراکز عرضه نان و مواد غذایی و مراکز توزیع میوه و مرکبات باید تحت نظارت کافی قرار گیرند و به شهرهای مسافرپذیر نیز سهمیه آرد ویژه داده شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کسب و کاری در ایام نوروز نباید تعطیل شود افزود: دستفروشان فقط باید ساماندهی شوند چرا که ما به‌عنوان مسوول نتوانستیم برایشان اشتغالزایی کنیم و خودشان دست به کار شدند بنابراین به هیچ وجه نباید جلوی کار آنها گرفته شود.

تعداد بازدید : ۹۳۰
(شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰) ۱۱:۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید