دوشنبه / ۲ اسفند ۱۴۰۰ / ۲۲:۰۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۶۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

پروژه‌های نیمه تمام زیبنده شهرهای استان نیست/ شورای اشتغال ویژه منطقه سیستان ایجاد می شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پروژه نیمه‌تمام زیبنده شهرهای استان نیست، بنابراین باید تمام دستگاه های اجرایی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام همکاری کنند.

پروژه‌های نیمه تمام زیبنده شهرهای استان نیست/ شورای اشتغال ویژه منطقه سیستان ایجاد می شود
(دوشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۰) ۲۲:۰۴

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی استاندار در جلسه بررسی طرح‌های عمرانی و اقتصادی چند شهرستان استان که با حضور معاونان استاندار، مدیران دستگاههای اجرایی و فرمانداران این شهرستان ها در سالن جلسات وحدت برگزار شد، اظهار داشت: مدیران دستگاه های اجرایی با حضور میدانی و اهتمام ویژه، مشکلات واحد های تولیدی را مرتفع سازند.

وی افزود: اگر واحد‌های غیر فعال‌ اراده ای برای راه اندازی واحد تولیدی و صنعتی مربوطه ندارند، شرایط برای اجاره زیرساخت واحد تولیدی به بهره برداران دیگر فراهم شود.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینکه رییس جمهور دستور دادند، که بایستی تمامی واحدهای غیرفعال احیا شود، بیان کرد: به این منظور فرمانداران به صورت مستقیم برای احیای واحد‌های تولیدی ورود کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به اینکه احیای واحد‌های تولیدی در زمینه ایجاد اشتغال بسیار حائز اهمیت است، گفت: به پروژه های عمرانی و اقتصادی که با کمبود اعتبار مواجه هستند، اعتبارات لازم تزریق و از تعطیلی پروژه ها جلوگیری شود.

مدرس خیابانی با بیان اینکه بزرگترین مشکل استان بیکاری و بزرگترین راهبرد ایجاد شغل است، تاکید کرد: شورای اشتغال ویژه منطقه سیستان را ایجاد خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: فرمانداران برای ایجاد مشاغل خرد روستایی و خانگی و نصب پنل های خورشیدی از همدیگر سبقت بگیرند و برای توسعه این مشاغل از ظرفیت دستگاه هایی مانند کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی بهره گیرند.

وی با بیان اینکه برای ایجاد زیرساخت های تولیدی و گردشگری مشارکت با بخش خصوصی براساس مدل bot تعریف شود، خاطرنشان کرد: برای شهر سوخته یک پروژه گردشگری تعریف شود.

استاندار یادآور شد: شاخص نمایشگاه میزان بازدید نیست بلکه میزان عقد قرارداد است، بنابراین درون نمایشگاه باید دستگاه هایی مانند گمرک، بانک، بیمه و حوزه حمل و نقل حضور داشته باشند.

استاندار اظهار داشت: طبق اعلام سازمان جهاد کشاورزی برای واردات دام و خرید تضمینی گوشت با مشکلی مواجه نیستیم و برای ارائه تسهیلات از تبصره ۱۸ محدودیتی نداریم.

وی افزود: برای راه اندازی کشتارگاه شهرستان هامون، دام مورد نیاز از مرز میلک و گمشاد تامین شود و میزان واردات دام به استان افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه پارک علم و فناوری در زمینه بازاریابی، ایجاد برند و شبکه های شتاب دهنده برنامه ریزی کند، بیان کرد: اصل گلوگاه تولید، فروش است، در دنیا پارادایم فروش تغییر کرده، بنابراین باید از ظرفیت فروش مجازی بهره ببریم.

رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان در پایان تاکید کرد: پارک علم و فناوری بایستی در تمامی شهرستان های استان شعبه فعال داشته باشد چرا که پارک علم و فناوری با دانش و ظرفیت نیروی انسانی که در اختیار دارد، می تواند؛ مشکل تولید اشتغال و اشتغال استان را برطرف کند.

تعداد بازدید : ۹۵۹
(دوشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۰) ۲۲:۰۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید