شنبه / ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۵۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

توسعه‌یافتگی در گرو داشتن شهرهای پیشرفته است

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت توسعه شهری در زاهدان گفت: امروز اگر می‌خواهیم یک استان توسعه‌یافته داشته باشیم به یک شهر پیشرفته نیاز داریم شهری که در آن به همه اقشار مختلف جامعه خدمات ارائه شود.

توسعه‌یافتگی در گرو داشتن شهرهای پیشرفته است
(شنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۰) ۱۱:۲۳

حسین مدرس خیابانی در آیین بهره‌برداری از۴۰ پروژه عمرانی، خدماتی و رفاهی شهرستان زاهدان اظهارداشت: ۴۳ سال پیش نهال انقلاب اسلامی توسط امام خمینی(ره) کاشته شد و از همان اول هم طوفان و حوادث متعدد چه طبیعی و چه غیرطبیعی از سوی دشمنان دنیا اتفاق افتاد چون می‌دانستند اگر مکتب اسلام ریشه‌دار شود منافع همه‌شان در خطر است.

وی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی سه رکن اساسی مکتبی، مردمی بودن و رهبری بی‌بدیل و بی‌نظیر حضرت امام(ره) و اکنون هم جانشین خلفشان رهبر معظم انقلاب را دارد که این انقلاب را به این جایگاه کنونی رساندند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: انقلاب اسلامی سه پیام تحول، امید و خودباوری را با خود به همراه داشته و تحولی که این انقلاب در جهان به وجود آورد بزرگترین رویداد قرن بیستم بود از اینرو همه استکبار جهانی یک طرف قرار گرفته و جمهوری اسلامی ایران نیز یک طرف قرار دارد.

وی ادامه داد: سومین پیام انقلاب اسلامی ایران موضوع خودباوری است این امام خمینی(ره) بود که روح خودباوری را به همگان منتقل کرد و امروزه جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه‌ها مظهر خودباوری است.

مدرس خیابانی تصریح کرد: امروز هم در نقطه‌ای که ایستادیم بدون اتکا به کشورهای بیگانه هستیم این نعمت بزرگی است زیرا کمتر کشور خارجی را داریم که در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی وابستگی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه باید تلاش و به همه پروژه‌ها و کارهای زیربنایی و عمرانی سرعت داده و از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود گفت: باید همه تلاش کنیم فرهنگ شهریمان را متفاوت کنیم و شهرمان را از شهری که بزهکاری و بعضی مسائل و ناهنجاری داخلش وجود دارد به سمت هنجارها و ارزش‌ها سوق دهیم.

تعداد بازدید : ۱,۱۰۳
(شنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۰) ۱۱:۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید