شنبه / ۱۱ دی ۱۴۰۰ / ۱۹:۱۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۹۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

طرح ویژه نظارتی برای واکسیناسیون اصناف اجرا شود

استاندار گفت: سازمان صمت طرح ویژه نظارتی را برای واکسیناسیون اصناف به کمک بازرسان اصناف و بازرسان سازمان حمایت از مصرف کننده و بازرسان مردمی اجرا کند.

طرح ویژه نظارتی برای واکسیناسیون اصناف اجرا شود
(شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰) ۱۹:۱۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا صبح امروز شنبه به ریاست استاندار و با حضور مدیران مربوطه و ارتباط ویدئو کنفرانسی با فرمانداران در استانداری برگزار شد.

حسین مدرس خیابانی"استاندار سیستان و بلوچستان" در این نشست اظهار داشت: بحث واکسیناسیون اصناف باید جدی گرفته شود چرا که اصناف نقطه تماس با مردم هستند و بیشترین مراجعین و ارتباط با صنف سوپرمارکت‌ها و نانوایی هاست که سفره روزانه مردم را تامین می کنند.

وی افزود: صمت باید طرح نظارتی ویژه ای را به کمک بازرسان اصناف، بازرسان حمایت از مصرف کنندگان و بازرسان مردمی برای نظارت بر این قشر اجرا کند و انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری را نظارت کنند.

مدرس خیابانی بیان داشت: برخوردها با واحدهای صنفی متخلف باید در محدود کردن تمدید پروانه و یا محدود کردن اخذ تسهیلات انجام شود و اینگونه نباشد که این برخوردها موجب تعطیلی یک واحد صنفی ازجمله نانوایی شود چرا که این نحوه عملکرد باعث سرگردانی و سختی برای شهروندان می شود.

وی تاکید کرد: سامانه ۱۲۴ را نیز برای اعلام موارد تخلف اصناف فعال شود تا مردم موارد تخلف را در این سامانه اعلام نمایند.

استاندار با تاکید بر واکسیناسیون دوز سوم، بیان داشت: هر چقدر پوشش واکسیناسیون دوز سوم بالاتر شود آسیب در مقابل سویه های جدید از جمله ا میکرون کمتر خواهد بود.

رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا ادامه داد: بر همین مبنا واکسیناسیون دوز سوم در بین کارکنان ادارات باید انجام شود و کنترل شود که هر نیرویی که واکسیناسیون دوز سوم را انجام ندهد از حضور وی در محل کار جلوگیری شود و غیبت غیر موجه اعلام شود.

وی خاطر نشان کرد: در مدارس در حال حاضر پوشش واکسیناسیون دوز اول ۹۲ درصد و دوزدوم ۶۲ درصد است که این ارقام باید به پوشش ۱۰۰ درصدی برسد و واکسیناسیون دوز سوم آغاز شود.

استاندار بیان داشت: در حال حاضر تمام شهرستان های استان در وضعیت آبی قرار دارند اما این وضعیت آبی پایدار نیست و گول زننده است لذا باید هشدارها و حساسیت ها را برای رعایت موارد بهداشتی و واکسیناسیون افزایش دهیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر در اروپا و آمریکا آمارمبتلایان به کرونا بسیار بالاست و به شدت در این حوزه دچار بحران و چالش شده‌اند و نگرانی‌ها وجود دارد که این روند در کشور ما هم اتفاق بیفتد لذا باید موضوع اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و هشدار برای تزریق دوز سوم انجام شود و از همه ظرفیت ها از جمله تبلیغات محیطی ، صدا و سیما و فضای مجازی استفاده شود.

تعداد بازدید : ۱,۰۷۲
(شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰) ۱۹:۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید