شنبه / ۴ دی ۱۴۰۰ / ۱۵:۵۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۷۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

پیگیری روند انتقال آب چاه نیمه شماره ۴ در جلسه مدیریت بحران آب استان

جلسه مدیریت بحران آب استان به ریاست حسین مدرس خیابانی استاندار "سیستان و بلوچستان"و با حضور مدیران مربوطه پیش از ظهر امروز شنبه در استانداری برگزار شد.

پیگیری روند انتقال آب چاه نیمه شماره ۴ در جلسه مدیریت بحران آب استان
(شنبه ۴ دی ۱۴۰۰) ۱۵:۵۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ بنا بر این گزارش؛ با توجه به خشکسالی های پی در پی و از سویی عدم تامین حق‌آبه رودخانه هیرمند و عدم دسترسی به منابع آبی پایدار همواره تنش آبی در منطقه وجود دارد.

بر این اساس به منظور حفظ و استفاده بهینه از آب موجود در چاه نیمه ها که آب شرب منطقه سیستان و شهر زاهدان را تامین می کند، انتقال آب از چاه نیمه چهارم به چاه نیمه شماره ۳ در دستور کار آب منطقه ای با مشارکت سپاه سلمان قرار گرفته است.

در نشست امروز جلسه مدیریت بحران آب استان چگونگی روند انتقال آب از چاه نیمه شماره ۴ به ۳ و میزان انتقال آب تا کنون، همچنین تجهیزات مورد نیاز و چگونگی تامین اعتبار برای اجرای طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است این طرح در چهار فاز تجهیز و تعمیرات پمپ، استقرار سازه های لازم،انتقال آب و لایروبی چاه نیمه با مشارکت سپاه سلمان تعریف شده است.

بر اساس گزارش نورا مدیر اجرای طرح، تاکنون ۵۰ میلیون مترمکعب آب از چاه نیمه چهارم به چاه نیمه شماره ۳ انتقال یافته است.

وی افزود: با استقرار تعدادی پمپ ۲/۵ و ۱/۵ متر مکعبی در حال حاضر ۱۵/۵ مترکعب آب در ثانیه از چاه نیمه شماره ۴ به چاه نیمه شماره ۳ انتقال می شود.

گفتنی است با توجه به کاهش حجم آب چاه نیمه ها و برای جلوگیری از بروز تنش آبی در منطقه، ضروریست آب چاه نیمه ۴ به چاه نیمه ۳ و آب چاه نیمه ۲ به چاه نیمه ۱ پمپاژ شود تا در کوتاه مدت آب شرب منطقه سیستان و شهر زاهدان تامین شود.


تعداد بازدید : ۵۵۳
(شنبه ۴ دی ۱۴۰۰) ۱۵:۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید