اخبار

استاندار سیستان و بلوچستان: «توسعه استان در گرو جاری شدن میان مردم است»

همزمان با حضور مدیران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در سیستان و بلوچستان، نشستی با حضور استاندار و برخی معاونین و مدیران کل ستادی برگزار شد.

در این نشست خانم دکتر بروجردی از مدیران پژوهشگاه، سیستان و بلوچستان را ازجمله استان‌های مستعدی دانست که به دلیل برخورداری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ‌متنوع، زمینه‌های موردنیاز جهت توسعه هرچه بیشتر را با اجرای طرح‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، مدیریتی و... دارد. وی با اشاره به ضرورت تقریب هرچه بیشتر میان اقوام و مذاهب و با ابراز تاسف از ترسیم تصویر مخدوش و نادرست از استان در سطح ملی که بر اثر غفلت‌های تاریخی ایجاد شده، موضوعات مزبور را از مهم‌ترین آسیب‌های حال حاضر استان دانست که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرند.

سپس هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان با برشمردن اقدامات برجسته در راستای جذب سرمایه‌های اجتماعی در استان از جمله تشکیل شورای کارشناسی ادارات، حضور مسئولین به‌صورت دوره‌ای در نمازهای جمعه اهل سنت و تشیع و... تمرکز مسئولین را معطوف به توسعه سیستان و بلوچستان دانست. وی با تاکید بر ضرورت تغییر نگرش‌ها و دیدگاه‌ها در جهت بهره‌گیری از سرمایه‌های اجتماعی و ظرفیت نهادهای مدنی گفت: «با جاری‌شدن میان مردم به هدف غایی که همانا توسعه استان است دست خواهیم‌یافت.»

درحاشیه این جلسه، پیشنهاد تشکیل میز استان سیستان و بلوچستان در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نیز مورد استقبال اعضای پژوهشگاه و مسئولین استانی قرارگرفت.

۲۵ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید