اخبار

به مناسبت روز جهانی نابینایان (عصای سفید)

۱۵ اکتبر مصادف با 23 مهرماه ، روز جهانی نابینایان و عصای سفید است. این روز در جهت اهمیت به روشندلان، توجه بیشتر به مشکلات آنها و ایجاد محیط های مناسب برای استفاده کنندگان از عصای سفید است. به همین مناسبت مراسم گرامیداشتی با همت انجمن نابینایان زاهدان و با همکاری و مشارکت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در محل سالن همایش‌های این اداره کل برگزار شد.

در این مراسم که باهدف گرامیداشت روز عصای سفید و تقدیر و تشکر از نابینایان موفق برگزار شد، مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، سراوانی مدیرکل بهزیستی، جمعی از مسئولین، روشندلان و خانواده‌های آنان حضور داشتند.

از دیگر اهداف برگزاری این مراسم آشنایی بیشتر مسئولان و مردم با مسائل و مشکلات جامعه نابینایان و کم‌بینایان و همچنین توانمندی‌ها آنان است تا مسئولان و مردم بتوانند نقش مؤثری در رفع موانع و مشکلات پیش روی این قشر داشته باشند و با درک شرایط ویژه آنان و توجه بیشتر به رشد و بالندگی روشندلان در جامعه کمک کنند.

 در این جلسه سراوانی مدیرکل بهزیستی استان به قرائت پیام انوشیروان محسنی بندپی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، پرداخت و گفت: هویت روز جهانی عصای سفید که طلایه‌دار حضور اجتماعی نابینایان قلمداد می‌گردد این حقیقت را گوشزد می‌کند که برای احیا حقوق افراد نابینا باید از ظرفیت‌های فعال خود آنان بهره گیریم.

محمد دهنوی رئیس هیئت‌مدیره انجمن نابینایان نیز در این جلسه به ارائه عملکرد انجمن پرداخت و از همکاری خیرین، مسئولین و خانواده‌ها به دلیل حمایت از انجمن و روشندلان تشکر و قدردانی کرد.

در پایان از تعدادی از روشندلان موفق در عرصه‌های اشتغال، فرهنگی، ورزشی، مسابقات قرآن کریم، مسئولان و حامیان انجمن، قدردانی شد و به‌رسم یادبود لوح و هدایایی به آنان تقدیم شد.

۲۵ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید