اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار: «قبح قاچاق به‌عنوان یک عمل مذموم، تبیین گردد»

جلسه کمیته فرهنگی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان با هدف بهره‌گیری از ظرفیت دستگاه های فرهنگی وسازمان‌های مردم‌نهاد در تقبیح قاچاق، برگزار شد.

جمشیدنژاد معاون سیاسی و اجتماعی استانداری با توضیح ویژگی‌های سازمان‌های مردم‌نهاد بویژه خودجوش بودن فعالیت‌های آن‌ها از لزوم تحریک کسبه، اصناف و سایر گروه‌های متضرر از قاچاق جهت تشکیل سمن و فعالیت علیه قاچاق، سخن گفت.

وی با تشریح گوشه‌هایی از تحمیل بار اقتصادی قاچاق بر نهادها و شاخص‌های اقتصادی کشور، قانون‌گرا بودن مجری قانون و آگاه‌سازی روحانیون در راستای تقبیح دینی و مذهبی عمل قاچاق را در کاهش این پدیده ضروری دانست.

معاون سیاسی و اجتماعی با بیان اینکه وقتی موضوعی در کنترل دولت نیست می‌تواند آسیب‌زا باشد از لزوم تهیه بسته‌های پیشنهادی مبارزه با قاچاق با درنظر گرفتن ابعاد اقتصادی، فرهنگی و بهداشتی از سوی دستگاه‌های اجرایی ذیربط سخن گفت و بهره‌گیری از فضای مجازی دوسویه در این خصوص را راهگشا برشمرد.

در این جلسه مسگرانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم با اشاره به وجود 1100 کانون فرهنگی و هنری در مساجد و تاثیرگذاری تشکل‌های تبلیغاتی، هنری و رسانه‌ها در جامعه و بخصوص جوانان، اهمیت استفاده از توانایی این گروه‌ها را در تبیین ابعاد گوناگون پدیده قاچاق، یادآورد شد.

۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید