اخبار

با تصویب ذخیرگاه زیست کره هامون پارک صلح و دوستی در مرزهای ایران و افغانستان ایجاد می گردد

اولین جلسه هم اندیشی ایجاد پارک صلح و دوستی بین مرزی ایران و افغانستان به ریاست جمشیدنژاد، معاون سیاسی و اجتماعی برگزار شد.

در این جلسه که  جمعی از مسئولین دستگاه‌های ذیربط حضور داشتند ، به طرح نظرات و دیدگاه‌های خود درخصوص  بررسی ابعاد مختلف اجرای طرح ایجاد پارک صلح و دوستی بین مرزی ایران و افغانستان پرداختند.

جمشیدنژاد با بیان اینکه  تالاب بین المللی هامون یکی از تالاب های مهم دنیا و بزرگترین دریاچه آب شیرین در سراسر فلات ایران محسوب می شود عنوان داشتند : منطقه حفاظت شده هامون به دلیل قرار گرفتن در مرکز مناطق کویری و نیمه کویری کشورهای ایران و افغانستان، تنها مأمن زیست پرندگان مهاجر شرق کشور است و تاکنون بیش از 183 گونه پرنده در دریاچه هامون مشاهده شده است. که قطع جریان آب هیرمند به مرز ایران، کمبود نزولات آسمانی، خشکیدن هامون و در نهایت بروز خشکسالی و استمرار آن باعث شد مهاجرت پرندگان و حیات جانوران در این منطقه به مخاطره بیافتد. بنابراین به منظور حفاظت از تنوع زیستی ،  موضوع مناطق حفاظت شده بین مرزی  از اهمیت ویژه ای برخوردار است . وی در پایان خاطر نشان کرد : در صورت تصویب و ثبت ذخیرگاه زیست کره هامون پارک صلح و دوستی در مرزهای ایران  و افغانستان ایجاد می گردد .

۵ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید