اخبار

جلسه ستاد ساماندهی متکدیان سیستان و بلوچستان برگزار شد

در اولین جلسه ستاد ساماندهی متکدیان استان که به ریاست جمشیدنژاد، معاون سیاسی و اجتماعی و دبیری اوکاتی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی برگزارشد، فرماندار زاهدان، گزارشی از وضعیت متکدیان و روند جمع‌اوری آنها در این شهرستان ارائه داد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان استان با اشاره به تلاش‌های صورت‌گرفته در راستای کاهش تکدی‌گری، شرایط موجود را نامناسب و غیرقابل قبول توصیف نمود و خشکسالی‌های گسترده و فقر روزافزون، عطوفت نابجای مردم در کمک به متکدیان و حضور اتباع غیرقانونی را از مهم‌ترین دلایل بوجود آمدن وضعیت فعلی دانست.

اوکاتی همچنین از اصحاب رسانه و صداوسیمای مرکز استان خواست تا با تهیه گزارش و تولید برنامه‌هایی با موضوع تکدی‌گری، به شتاب بخشی فرایند آگاهی‌رسانی در جامعه کمک کنند.

در ادامه جلسه، فرماندار زاهدان، با ذکر آمار متکدیان جمع‌آوری‌شده در شش‌ماهه دوم سال 93 و اشاره به چرخه معیوب جمع‌آوری که منجر به رهاسازی و ورود مجدد متکدیان به چرخه تکدی‌گری گردیده، حرفه‌آموزی و ایجاد فرصت‌های شغلی را در کنترل این وضعیت، موثر دانست.

وی همچنین بر لزوم شناسایی پاتوق‌های متکدیان تاکید نموده و حضور فعال سازمان‌های مردم‌نهاد را در آگاهی‌رسانی به شهروندان و جلب حمایت‌های مردمی، ضروری برشمرد.

در پایان جمشیدنژاد، معاون سیاسی و اجتماعی با اشاره به ویژگی های قومی و مذهبی استان بر ضرورت بهره گیری از ظرفیتهای علما، ریش سفیدان و بزرگان طوایف در جلب حمایتها و امکانات خیرین تاکید نموده و از کلیه دستگاههای مسئول در امور متکدیان خواست با پرهیز از نگاه جزیره ای با هماهنگی کامل نسبت به ساماندهی این حوزه اقدام نمایند.

۴ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید