اخبار

افتتاح سه مرکز توانبخشی در زاهدان در هفته بهزیستی

در هفته بهزیستی، مرکز آموزشی و توانبخشی کودکان کم‌شنوا و ناشنوا، مرکز آموزشی کودکان درخودمانده (اوتیسم) و مرکز گذری کاهش آسیب و ترک اعتیاد در زاهدان افتتاح شد.

چهارشنبه 24 تیرماه 94 همزمان با هفته بهزیستی چند مرکز توانبخشی و آموزشی به همت اداره کل بهزیستی و با حضور فرماندار شهرستان زاهدان، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی و دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افتتاح شد.

مرکز پیشرفته مخصوص کودکان درخودمانده با ظرفیت پذیرش 60بیمار برای اولین بار در استان و با کادری مشتمل بر 8 روانشناس، یک گفتاردرمان و یک کاردرمان راه‌اندازی شد. در این مرکز، بخش‌های متوع متناسب با نیاز کودکان دچار اوتیسم با بهره‌گیری از جدیدترین متدهای درمانی تعبیه شده‌است.

مرکز گذری کاهش آسیب معتادان (DIC) در شیرآباد که از وسیع‌ترین مناطق ویژه اجتماعی زاهدان می‌باشد آغاز به‌کار نمود. در این مرکز علاوه بر دو وعده غذایی، اقلام بهداشتی موردنیاز معتادان نیز به آن‌ها ارائه می‌شود. شایان ذکر است یک مرکز ترک اعتیاد (MMT) نیز در کنار مرکز گذری کاهش آسیب، به درمان مراجعین می‌پردازد. همچنین در این روز یک مرکز آموزشی و توانبخشی کودکان کم‌شنوا و ناشنوا هم در حاشیه شهر زاهدان، مورد بهره‌برداری قرارگرفت. این مرکز با ظرفیت آموزش 50 نفر، دومین مرکز آموزشی از این نوع در استان است.

۲۴ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید