اخبار

1200 زائر سیستانی و بلوچستانی برای زیارت مرقد امام خمینی(ره)امسال به تهران اعزام می‌شوند

جلسه ستاد هماهنگی بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی امام‌خمینی(ره) به ریاست جمشیدنژاد، معاون سیاسی و اجتماعی برگزار شد.

در این جلسه جمشیدنژاد با اشاره به مجاهدت‌های آن حضرت یادآور شد: «در طول تاریخ، علمایی بوده‌اند که با مجاهدت و جانفشانی، تلاش کرده‌اند آنچه مربوط به اعتقاداتشان است را در قوانین جای دهند اما این روند در بیشتر اوقات به‌شدت سرکوب شده و به نتیجه نرسیده‌است.»

وی افزود: «امام راحل(ره) به شکلی استثنایی توانست حکومت اسلامی که آرزوی همه مسلمانان در طول تاریخ بوده را مستقر نماید و سلسله مبارزاتی را که در طول سالیان متمادی انجام‌گرفته را به نتیجه برساند. جمهوری اسلامی، یک ظرفیت ویژه و بسیار بالا در قانون اساسی است که با یک بعد دموکراتیک و بالاتر از سایر آزادی‌ها ایجاد شد و مبدع آن، امام خمینی(ره) بود.»

معاون سیاسی و اجتماعی گفت: «در بحث اعزام زائرین می‌توان از تجربیات کاروان‌های حج و زیارت برای سازماندهی و برنامه‌ریزی استفاده کرد.» وی همچنین بر افزایش دامنه تاثیر این سفر با انجام امور فرهنگی و معنوی در طول مدت اعزام کاروان‌ها با مشارکت دستگاه‌هایی نظیر بنیاد شهید، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، تبلیغات اسلامی و... تاکید نموده و خواستار ترویج جذابیت‌ها، تجربیات و دستاوردهای زائرین پس از بازگشت آن‌ها با حضور در مساجد محل و تشریح آن برای سایر مردم شد.

در ادامه جلسه سرهنگ فقیری، مسئول ستاد اعزام زائرین به مرقد امام(ره) به توضیح اقدامات انجام‌گرفته جهت اعزام زائرین پرداخت و افزود: «امسال سهمیه 1200 نفر زائر برای اعزام به مرقد مطهر امام راحل(ره) در ساللگرد ارتحال ایشان برای استان سیستان و بلوچستان، اختصاص داده شده‌است. که این تعداد افراد همانند سال گذشته به دو روش ریلی و اتوبوسی به مرقد حضرت امام خمینی(ره) اعزام خواهندشد.»

۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید