اخبار

دوازدهمین باشگاه نجوم زاهدان در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.

انجمن نجوم خیام با همکاری کانون نجوم آندرومدای دانشگاه سیستان و بلوچستان، دوازدهمین باشگاه نجوم زاهدان را در تالار فردوسی دانشگاه برگزار نمود.

انجمن نجوم خیام زاهدان، همراه با سایر گروه‌های ستاره‌شناسی سراسر ایران، هفته نجوم سال 1394 را با برگزاری برنامه‌های متنوع، گرامی داشت.

بر همین اساس، روز پنج‌شنبه مورخ 3 اردیبهشت 94 انجمن نجوم خیام با همکاری کانون نجوم آندرومدای دانشگاه سیستان و بلوچستان، دوازدهمین باشگاه نجوم زاهدان را در تالار فردوسی دانشگاه برگزار نمود. در این برنامه جناب آقای دکتر آقایی، عضو هیات‌علمی فیزیک و عضو هیات‌موسس انجمن نجوم خیام به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد پرتاب تلسکوپ هابل به فضا، گوشه‌‌هایی از دستاوردهای این ساخته بی‌نظیر بشر را برای دانشجویان و علاقه‌مندان به دانش ستاره‌شناسی، تبیین نمود . در پایان برنامه، شرکت‌کنندگان با راهنمایی اعضای انجمن نجوم خیام و بوسیله دو تلسکوپ 10 و 12 اینچ دابسونی به رصد آسمان شب پرداختند.

همچنین روز جمعه، مورخ 4 اردیبهشت‌ماه 94 مقارن با روز جهانی نجوم، از ساعت 18در محل مرکز شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اعضای انجمن نجوم خیام زاهدان میزبان عموم مردم بودند. در این روز، و با مساعدت اداره کل استاندارد استان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، چندصد نفر از شهروندان زاهدانی، از برنامه‌هایی مانند: اجرای نمایش (با محوریت معرفی شخصیت ابن هیثم به مناسبت سال جهانی نور)، آموزش و توزیع نرم‌افزارهای نجومی، آموزش ساخت ساعت آفتابی، فروش کتب و مجلات نجومی، پخش فیلم و کلیپ، پرواز فانوس‌های کاغذی، رصد آسمان شب و ... بهره‌مند شدند.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۳:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید