اخبار

اولین جلسه هیات نظارت استان در سال 94 برگزار شد

اولین جلسه هیات نظارت استان در سال 94 به ریاست جمشیدنژاد، معاون سیاسی و اجتماعی و به دبیری اوکاتی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه، اعضا در خصوص تسهیل در روند ثبت سازمان های مردم نهاد و بررسی پرونده های متقاضی تاسیس سازمان مردم نهاد و دفتر نمایندگی به بررسی و تصمیم گیری پرداختند.

جمشیدنژاد ازسازمان های مردم نهادبعنوان بازوان کمکی دولت درابعادمختلف که بدون هیچ چشم داشتی به انجام امور داوطلبانه و خیرخواهانه می پردازندیاد نمود .

وی افزود نیاز به همکاری و تعامل بیشتر با سازمان های مردم نهادو تشویق گروه های داوطلب تاسیس سمن ها احساس می شود تا از رهگذر این همکاری مراجع استعلام شونده ظرف مهلت مقرر قانونی اعلام نظر نمایند.وی درادامه با اشاره به ضرورت شناسنامه دارشدن سمن ها ازاداره کل ثبت اسناد و املاک خواست روند ثبت سازمان های غیردولتی راسرعت بخشیده وامورآنان راازشرکت هاوموسسات تجاری واقتصادی جدانماید.

همچنین در این جلسه مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی نیز ضمن تاکید برسیاست های دولت تدبیر وامید مبنی برضرورت جلب مشارکت های مردمی در اجرای برنامه های توسعه ای کشور و توجه به توسعه کمی و کیفی به ضرورت همکاری وتعامل دستگاه های اجرایی با  سازمان های مردم نهاد اشاره نمود .

در پایان با تاسیس دو سازمان مردم نهاد و ایجاد دفتر نمایندگی کانون هموفیلی موافقت گردید .

 

 

 

۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۴:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید